Головна : Новини

Що собою являє дитяча пахова грижа?

, 01:04
0 508

Пахова грижа - це ніщо інше, як вихід вмісту черевної порожнини безпосередньо через паховий канал. Найчастіше,
містить: петлі кишечника - у хлопчиків, маточною трубу, а також яєчників у дівчаток.

Причина появи

Коли дитина розвивається і росте всередині материнської утроби, у нього формується канал, що йде з черевної порожнини безпосередньо в пахову область. Поява даного каналу пов'язане з опусканням яєчок, які з живота в область паху за собою тягнуть частина очеревини, що створює сприятливі умови для переміщення внут. органів. Саме тому у хлопчиків пахова грижа зустрічається практично в десять разів частіше. А от основною причиною появи пахової грижі у дівчаток є патологія формування круглої зв'язки матки.

До народження у переважної більшості дітей ця зв'язок з черевною порожниною закривається самостійно. У тому разі, якщо цього не спостерігається, тоді і формується пахова грижа, яка здатна проявитися як з народження, так і набагато пізніше.

Як визначити?

Візуально грижа визначається у вигляді «припухлості» в паховій області, при напруженні вона увеличивающается і дуже легко вправляється всередину. Часто батьки не помічають її проявів аж до обмеження пахової грижі, оскільки вона не болить, а візуально її можна спостерігати лише після досягнення великих розмірів.

У чому полягає небезпека?

Головними небезпеками пахової грижі є: її ймовірне обмеження («застрявання» вмісту грижового мішка), пережиму защемленого органу грижовими вузькими воротами, а також порушення кровопостачання, а також втрата протягом пару годин життєздатності органу.

Лікування

Єдиним дієвим методом лікування цього захворювання є операція. Іншими шляхами прибрати її неможливо. Іноді буває й таке, що прояви пахової грижі стають min, але не треба себе обманювати - грижа нікуди не робити і вона через деякий час в обов'язковому порядку себе проявить, і часто це трапляється в найбільш невідповідний момент.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ