Головна : Новини

Пам'ятні і ювілейні монети номіналом 10 руб

, 21:44
0 261

У всі часи люди шукали собі хобі, одним з яких є нумізматика (тобто колекціонування монет). Є величезна кількість рідкісних монет, які хотів би мати у своїй колекції кожен нумезмат. Однією з них є ювілейна монета 10 руб.

Десятирублевые монети, що сьогодні знаходяться в масовому зверненні, випускають з недорогоцінних металів. Ви можете зустріти їх у 2-х варіантах:

  • біметалічна монета, кільце якої зроблено з латуні, а диск - з мельхіору;
  • сталева монета з латунним покриттям.

Серії 10-ти рублевих ювілейних монет?

Будь ювілейні монети випускають на честь якихось важливих для держави подій або ж круглих дат. Певні монети об'єднали в серії. Так, найбільш великі серії пам'ятних 10-ти рублевих монет це:

  • міста військової слави;
  • стародавні міста Росії;
  • міністерства;
  • Російська Федерація.

Вартість 10-ти рублевих монет

Багато людей зараз поставлять логічних питання: "А яка ?". Їх вартість залежить:

  1. Ступеня збереження. Для колекціонерів найбільший інтерес представляють добре збереглися монети. Безпосередньо в обігу всі монети отримують дефекти і дуже швидко втрачають свій первозданний зовнішній вигляд. В ціні подібні монети можуть істотно поступатися «мєшковим монет», тобто тим, що в зверненні не були, а відразу ж потрапили в руки колекціонерів і перекупників;
  2. Тиражу і року випуску. В даному випадку чим монета старше, тим складніше буде знайти добре зберігся екземпляр, а це означає, що її ціна буде >. Аналогічний принцип працює і щодо тиражу. Чим < було викарбовано монет – тим дорожче вони стоять;
  3. Різновид монети. Окремого варто згадати і про рідкісні види пам'ятних монет. Пам'ятайте, що є певні види, ціна яких істотно > аналогічних монет;
  4. Клеймо монетного двору. 1-ну і ту ж монету могли проводити як у Московському, так і в Санкт-Петербурзькому монетному дворі. Ціна монети з клеймом 1-го двору може бути > аналогічної монети, яка була випущена на 2-ой фабриці.

Є й інші фактори, що можуть позначитися безпосередньо на вартості монети. Саме тому в кожному окремому випадку потрібна детальна оцінка конкретного екземпляра.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ