Фібриляція передсердь: Що це таке?
У нормальному стані частота скорочень серця у чол. становить від 60 до 80 разів на хв. Фібриляція передсердь - це патологічний стан, безпосередньо при якому дана частина серця скорочується 250 - 700 разів на хв., а шлуночки: 250 - 450 разів на хв. Більш детально про фібриляції передсердь читайте на сайті: . Сам напад скорочень серця з дуже високою частотою і порушеним ритмом в медицині називають пароксизмом миготливої аритмії.
Фібриляції передсердь: Класифікація
Є 2-ва типу миготливої аритмії:
- Мерехтіння;
- Тріпотіння.
При 1-му типі спостерігається частота скорочень передсердь до 700 разів на хв. Серце працює безладно, немає координації ритму з шлуночками.
2-ой тип характеризується появою ритмічних скорочень (250 - 400 разів за хв) м'язів передсердь. При цьому шлуночки також скорочуються з підвищеною частотою, але істотно меншою, ніж передсердя. В даному випадку ритм загальних скорочень серця скоординований.
Щодо особливостей перебігу є такі форми миготливої аритмії, як:
- Пароксизмальна. Її діагностують у людини, якщо напад у нього самостійно проходить в термін до 7 днів. Або ж при використанні кардиоверсии — до 2-х діб;
- Персистуюча. Для даної форми миготливої аритмії характерні напади тривалістю більше 7 днів. При використанні електричного або лікарського відновлення ритму це можна зробити лише > ніж через 2 доби.
- Постійна. При цій формі фібриляція серця кардиоверсии не піддається, а напади виникають на постійній основі.
По частоті скорочень серця, миготлива аритмія буває наступних форм:
- Тахісистолічна (шлуночки скорочуються > 90 разів на хв.);
- Нормосистолическая або эусистолическая (шлуночки скорочуються від 60 до 90 разів у хвилину);
- Брадисистолическая (шлуночки скорочуються < 60 разів на хвилину).
Фібриляції шлуночків: Класифікація
Як і для передсердь, виділяють 2-ва виду:
- мерехтіння;
- тріпотіння.
Перший вид характеризується аномальною ритмічністю, а кількість скорочень становить від 300 до 450 разів у хвилину. Для 2-го виду характерні правильний ритм і частота скорочень від 200 до 300 разів на хвилину.
На ЕКГ фібриляція шлуночків ділиться на 2-ві форми. А якщо бути точним, то 2 послідовні стадії перебігу даного процесу: крупноволновая, а також мелковолновая фібриляція. 1-ая характеризується неширокими, высокоамплитудными, великими хвилями. При ній прогноз є більш сприятливим, оскільки вона краще піддається кардиоверсии, ніж мелковолновая фібриляція.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.