Головна : Новини

Психоэндокринология: Що це таке?

, 15:12
0 1478

Взаємозв'язок психіки з роботою залоз внутрішньої секреції вперше була описана дуже давно, ще з часів Еугена Блейлеру. В даному випадку, взаємодія носить взаємний характер: аналогічно тому, як ендокринні зміни в організмі впливають на людське психоемоційний стан, психічні розлади також змінюють роботу залоз внут. секреції нашого організму.

Таким чином можна вважати, що саме ця взаємозв'язок і стала причиною заснування психоендокринолог - науки, яка покликана у майбутньому дуже докладно описувати закономірності взаємодії ендокринної і психічної систем в людському організмі. Це, вже сьогодні, дає можливість прогнозувати поява і розвиток різних побічних ефектів від використання в медичній практиці всіляких ліків, так і уникнути помилок під час терапії хворих, зробити їх життя набагато якісніше.

до Речі, в Москві в області психоендокринолог працюють (Матевосян Степан Нарбеевич, Кудряшов Валерій Вікторович, Царенко Марія Арменівна, Горобець Людмила Миколаївна, Гальцева Наталія Сергіївна) та інших медичних установ.

На сьогоднішній день, саме психоэндокринологией доведено, що на функціонування залоз (а саме - вироблення гормонів) і роботу всієї ендокринної системи, безпосередньо впливають: емоції, поведінку і мислення людини.

  1. наприклад, візьмемо всім відомий гормон — адреналін, який виробляється наднирковими залозами. Так, коли людина відчуває фізичний біль, страх, стрес, тривогу і шок, адреналін дозволяє серцю витримувати високі навантаження, які виникають в цих випадках. Але також є і зворотна сторона медалі: відчуття навіть безпричинних страху і тривоги, теж може викликати вироблення даного гормону. Тобто, тут вже людська психіка бере на себе управління гормональними процесами;
  2. Інший приклад: гормони щитовидки, які як при нестачі, так і надлишку можуть призводити до різних депресивних станів.

З усього вищесказаного випливає, що психоэндокринология - це не просто поле для отримання нових знань, а також ще і практична частина (прикладна область) медицини, яка дозволяє більш правильно діагностувати весь спектр психічних розладів, а також ендокринних хвороб.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ