Головна : Новини

Зір людини

, 08:27
0 377

Зір людини - це складний психофізіологічний процес отримання та обробки інформації про довкілля (зображень об'єктів). В результаті зорового сприйняття, людина здатна представляти величину, форму, колір, взаємне розташування, відстань між предметами. Згідно з результатами досліджень, зір є найбільш інформативною системою збору інформації організмом - порядку 70-90% одержуваної ззовні інформації, сприймаються саме через зір.

Зорова система людини являє собою складну еволюціонувала систему, тим не менш, піддану шкідливих факторів, які згубно позначаються не як зору:

- захворювання (катаракта, глаукома, кон'юнктивіт та ін.) Впливають на можливість сприйняття і можуть призвести до частковой або повної втрати зорової функції;
- патології та дефекти (короткозорість, далекозорість, астигматизм, птоз) впливають на характер і чіткість сприйняття інформації;
- тимчасові рамки і перешкоди сприйняття (ранок, день, сутінки, ніч , яскраве сонце, туман). Людське око влаштований таким чином, що прекрасно сприймає інформацію днем, практически нічим не може похвалитися вночі.

Якщо захворювання вимагають серйозної терапії і, навіть, хірургічного втручання, то дефекти сприйняття і "перешкоди" можна мінімізувати за допомогою оптичних приладів - окулярів і контактних лінз. Окуляри, історично, - самий розповсюджений оптичний прилад для корекції та вулучшенія зору. Технічно складаються з, власне, оптичного елемента (лінзи) і системи кріплення (оправи). У наш час існує безліч видів і конструкцій очок, від, власне, коригувальних (різні конструкції лінз по-різному змінюють фокусна відстань ока), до сонцезахисних, антивідблисків та інші. Контактні лінзи - це також корективрующие прилади, але не потребують оправі. Правильно підібрати засіб корекції або прикраса допоможуть фахівці офтальмологи - це збереже Ваші гроші і здоров'я.


Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ