Головна : Новини

Один кондиціонер на дві кімнати

, 22:00
0 758

Один кондиціонер на дві кімнати

Досить часто власники квартир хочуть, щоб кондиціювання було в двох кімнатах одночасно. Ставити два окремих кондиціонера не вигідно з кількох причин:

  • Потрібно сильно руйнувати несучі стіни для установки кабельних систем;
  • Для кожного кондиціонера потрібно використовувати свій зовнішній блок, а для них іноді просто не вистачає місця на зовнішній стіні;
  • Потрібно купувати два окремих кондиціонера, які стоять також чимало.

Якщо вже потрібно встановлювати кондиціонери в двох кімнатах, нехай навіть суміжних, тоді краще купувати мульти-спліт систему, хоч вона досить дорога. Суть такої системи в тому, що зовнішній блок єдиний і складається з одного або декількох вентиляторів підвищеної потужності. Такі вентилятори можуть працювати окремо, кожен по своєму каналу, або одночасно, нагнітаючи повітря на основний магістральний канал. При покупці такої системи (до речі, зробити це можна в інтернет-магазині eurowell.org.ua) потрібно правильно розрахувати корисний об'єм кожного приміщення, довжину трубної системи і втрати тиску при нагнітанні повітря.

Конструктивні особливості такої системи

Зовнішній блок такої системи може складатися з одного або декількох вентиляторів, в залежності від обраної моделі кондиціонера. Від блоку може бути один або кілька розділених повітропроводів. Дешеві моделі мають один повітропровід, який може використовуватися незалежно. Розміри зовнішнього блоку досить великі, тому для його кріплення потрібно використовувати потужні анкера.

Переваги та недоліки кондиціонера на дві кімнати

Головна перевага - це можливість застосування кондиціонування по окремих кімнатах. Причому внутрішні блоки працюють незалежно один від одного. Також варто враховувати економію місця під блоки на зовнішній стіні. А ось недоліки також є, а саме:

Недешева вартість. Хоча саме обладнання коштує дешевше, ніж покупка двох незалежних кондиціонерів, але сама розводка повітроводів, кабельні системи стоять теж грошей. Така розводка набагато складніша, потрібно використовувати гофровані перехідники, трійники. Тому, з огляду на вартість матеріалів, роботи майстрів, сумарна вартість такої системи буде дорівнювати вартісті двох незалежних кондиціонерів;
Температурний режим. Така система може працювати тільки одночасно або на підігрів, або на охолодження. Розділеної роботи окремих внутрішніх блоків не існує.

Особливості монтажу кондиціонера на дві кімнати

Такий кондиціонер нічим не відрізняється від звичайного кондиціонера, крім системи повітропроводів. Беручи до уваги складну систему розводки, бажано всі комунікації продумати ще на стадії капітального ремонту. Так можна істотно заощадити місце в кімнатах. Також повітроводи можна прокласти за підвісною стелею, але тоді краще замовляти вмонтовані внутрішні блоки, які за ціною вони не набагато дорожчі накладних блоків.

Рекомендується звертати увагу на технічні характеристики зовнішнього блоку, адже саме за рахунок його роботи забезпечується надійне кондиціонування повітря. При монтажі повітропроводів бажано збільшити діаметр шлангів або гофротруб для збільшення тиску повітря в системі і зменшення тертя. У разі використання трійників, їх потрібно робити з алюмінію, який витримує тиск тертя повітря. Звичайно, можна всі комунікації зробити відкритими, але так загубиться багато місця.

Якщо є бажання застосувати один кондиціонер для двох і більше кімнат, тоді мульти-спліт система підійде ідеально. Вона також може функціонувати в більшій кількості приміщень, але тоді потрібно купувати більш продуктивний зовнішній блок, розрахований на високі граничні навантаження. А за вартістю обладнання і матеріалів, такі системи стоять практично пропорційно з декількома одинарними кондиціонерами.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ