Головна : Новини

Інсульт та його наслідки

, 11:18
0 913

Головний мозок людини - це найважливіший орган людини, який контролює всі процесив організмі. Будь-які порушення в його роботі чреваті дуже серйозними наслідками: про порушення функцій певних органів або їх частин, аж до летального результату. Одним з найбільш небезпечних і блискавичних захворювань, яким піддається головний мозок, є інсульт. За своєю природою інсульт проявляється в порушенні кровообігу мозку (гостраформа), які призводять до незворотних ушкоджень судин і тканин, некрозу нервових волокон.

Через виникнення, інсульт буває двох видів:

- ішемічний, при якому один або декілька судин у мозку блокується тромбом або бляшкою (відкладеннями холестерину);
- геморрагіческій, при якому відбувається механічне пошкодження (розрив) посудини. Причиною розриву артерії може бути аневризма, високий артеріальний тиск.

Будь-які порушення в роботі окремих органів або систем, внаслідок інсульту, відбуваються з причини некрозу нервових клітин мозку, які відповідають за роботу цихорганів і систем (рух кінцівок, мова, зір та інше). Серйозність наслідків залежить від того, наскільки великим є ураження мозку і від того, наскільки своєчасно і правильно була надана перша допомога (ну і подальше лікування). Серед найбільш поширених, виділяють:

- втрата або зниження порухливості. Буває повним (параліч) або частковим (парез). Спостерігається, як правило, за однією з сторін тіла (стороні ураження мозку).
- втрата чутливості. Проявляється в окремих ділянках тіла і характеризується втратою здатності рецепторів сприймати інформацію ззовні (біль, температура і інше);
- порушення координації. До цеї категорії відносять, найбільш часто проявляється вид атаксії - мімічні асиметрії на обличчі (порушення механізму узгодженості дій різних груп м'язів);
- порушення мови, зору, слуху.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ