Головна : Новини

Принцип роботи холодильника

, 20:13
0 3056

холодильникПопри повсюдне застосування холодильників у нашому житті, мало хто знає, як вони працюють. Саме тому, ми вирішили максимально просто (без всяких формул і технічно фраз) розповісти про принципи роботи цього пристрою. Ну а допоможе нам в цьому співробітник інтернет-магазину https://comfy.ua/, в якому безпосередньо можна придбати холодильник в Україні.

Основні складові холодильника

Основними й найголовнішими складовими будь-якого холодильника є:

  1. Холодагент. Це не Джеймс Бонд і не спеціальний агент ФБР або ЦРУ, як можна було б подумати, не знаючи специфіку холодильного обладнання. Це речовина, яка циркулює всередині холодильники та переносить в собі тепло. Найчастіше в якості холодоагенту використовують фреон (газ). Саме його витік часто стає причиною виходу з ладу холодильника.
  2. Компресор. Це спеціальний насос, який відповідає за прокачування холодоагенту по трубках, щоб той міг збирати тепло та виводити його з холодильника. Вихід з ладу компресора холодильника також є однією з найпоширеніших причин ремонту холодильників. Компресор — це серце в «організмі» даного пристрою, а холодоагент подібний до крові. Обидві складові мають велике значення.
  3. Конденсатор. Кожен бачив дивні грати на задній стінці холодильника, але мало хто знає, що саме ця штуковина називається конденсатором і відповідає за віддачу тепла з холодоагенту в навколишнє середовище.
  4. Випарник. Цю деталь дуже складно побачити. Як правило, випарником служить внутрішня поверхня холодильника. Саме за допомогою нього відбувається забір тепла в холодоагент з холодильника.

Як працює холодильник?

Все працює дуже просто, виключно по законам фізики. У випарнику всередині холодильника холодоагент знаходиться пароподібному стані, звідти його компресор під тиском перекачує в конденсатор. При цьому під впливом тиску холодоагент переходить у рідкий стан і стає текучим, одночасно з цим підвищується температура холодоагенту.

Нагрітий холодоагент проходить по трубках конденсатора (чорні решітки) і віддає взяте зсередини холодильника тепло в зовнішнє середовище. Далі через капіляр (дуже вузький отвір) холодоагент потрапляє у випарник, сильно при цьому охолоджуючись. Зрештою він у стінок випарника забирає тепло, ну а сам випарник, охолоджує продукти та простір всередині холодильника.

Потім холодоагент знову перекачується з випарника в конденсатор. І так триває нескінченно довго по колу. До тих пір, поки що-небудь з цього ланцюжка не виходить з ладу.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ