Головна : Новини

Історія та основні види нутриціології

, 11:25
0 1792

нутриціологія

Нині є 3 основних напрямки нутриціології:

  • створення і вирощування їжі в природі;
  • процес метаболізму;
  • їжа, як фактор цілющого і профілактичної дії на людський організм.

Історія нутриціології

Ще з давніх-давен люди поклонялися і боготворили природу за те, що вона давала їм не тільки їжу, але й красу і здоров'я. І хоч тепер на першому плані косметика і ліки, засновані на хімічних складових, старовинні рецепти до сих пір використовуються людьми в повсякденному житті. Хочемо нагадати вам, як нутріцілогія розвивалася у різних народів в різні часи. А розповість нам про це головний редактор медичного порталу https://medqueen.com/.

Нутріциологія в Єгипті

При розкопках гробниць археологи знайшли різні екстракти, пахощі, бальзами, мазі, а також спеції з рослин. Дані речовини були поховані вшити з померлими, щоб в потойбічному світі, в який вірили жителі Давнього Єгипту, у них були всі необхідні речі. Після вивчення знайдених у гробниці примірників вченим вдалося дізнатися що рослини, які використовували єгиптяни, відомі й сучасним людям: ялівець, аніс, мак, гранат, ладан, подорожник, алое і м'ята.

Крім цього історія нутриціології стародавнього Єгипту була добре зображена на «папірусі Еберса». Папірус розміром у 20 м був датований 1500 роком до нашої ери, містить в собі багато рецептів з виготовлення лікарських і косметичних засобів. Загалом, так з'явилася нутриціологія.

Відома Клеопатра також була відома складанням рецептів краси, які придумувала самостійно. І не можна не відзначити, що рецепти працювали чудово, про її красу складали легенди. З цієї причини рецепти Клеопатри використовують більшість сучасних модниць.

Нутріциологія в стародавній Греції

Хоч перша косметика виникла і не в Греції, але саме в ній вона змогла знайти свою назву. Слово «косметика» спочатку означало «мистецтво прикрашати». Також в Греції з'явився найперший косметичний кабінет.

Нутріциологія в стародавньому Римі

У стародавньому Римі косметику використовували не тільки жінки, а й чоловіки. А оскільки косметика привозилася з Єгипту, то вона мала дуже високу вартість. З цієї причини було навіть введено обмеження на ввезення косметичних засобів. Величезний внесок у розвиток нутриціології змогли внести: лікар Гален, медик Гіппократ і його учень Діокл (його рецепти змогли дійти до наших днів).

Нутріциологія в Середній Азії

Найбільший внесок в розвиток нутриціології на території Середньої Азії зміг внести Авіценна. В його працях перераховано понад п'ятсот рецептів, із застосуванням петрушки, м'яти, ріпчастої цибулі, редьки та часнику.

Нутріциологія на Русі

На Русі великою популярністю користувалися різноманітні трави, з яких виготовляли косметичні засоби, мазі та настоянки. Далеко не останнє місце на Русі займала і лазня з використанням березових або дубових віників.

Висновки

Сьогодні можна сказати з упевненістю, що нутриціологія є однією з найдавніших наук. І ні дивлячись на новітні технології та прогрес, вона по цей час залишається актуальною і затребуваною.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


ВВЕРХ