Головна : Новини

Тальк: властивості та застосування в дитячій косметології

, 19:26
0 1296

талькЗгідно з енциклопедією, тальк — це мінеральна порода, мильний камінь, що входить до групи шаруватих силікатів, маслянистий, не розчиняється у воді. Раніше існувала думка, що потрапляння тальку в органи дихання провокує захворювання легенів, але дослідження, проведені Європейською асоціацією виробників тальку, довели, що тальк безпечний.

Опис і властивості

Тальк — це дуже поширений мінерал сірого, білого або світло-зеленого кольору, який складається з силікату магнію та кисню. Він:

 • має дуже м'яку структуру;
 • при нагріванні твердне;
 • термостійкий;
 • майже не схильний до розчинення в кислотах;
 • погано проводить електрику.

Діапазон використання цього мінералу дуже широкий. Він застосовується:

 1. у якості наповнювача при виготовленні паперу, гуми, різних лаків і фарби;
 2. у фармацевтиці;
 3. у механіці (в якості твердого мастила);
 4. в якості антизліплювача;
 5. для продовження терміну експлуатації гумових виробів (ним обсипають поверхні для зберігання);
 6. в якості ізоляції;
 7. як облицювання, для виробів з кераміки;
 8. в косметології (тальк — це речовина, присутня в багатьох препаратах догляду за шкірою і волоссям).

Родовища і видобуток тальку

Приблизно половина світового виробництва тальку належить найбільшим його продуцентам: Китаю, Японії та США. Провідними виробниками тальку є також Австралія, Фінляндія, Бразилія, Індія, Південна Корея і Франція. Російська Федерація знаходиться приблизно на десятому місці з видобутку цієї копалини. Основна частина цих родовищ знаходиться в Сибіру та на Уралі.

Застосування тальку в дитячій косметології

Дитячий тальк — це дрібний порошок, який має властивості вбирати рідину. У сухому вигляді він здатний знижувати тертя, роблячи шкіру дитини слизькою. Застосовують для профілактики попрілостей у малюка. Якщо чутлива дитяча шкіра страждає від пітниці, рекомендується користуватися цим засобом. Дитячу присипку з тальку наносять на зони, де є складочки: на шийку, під підгузок, в ліктьові та колінні згини.

Враховуйте, що можливо перегрівання, якщо малюк в підгузку. Тальк для шкіри у вигляді присипки охолодить і абсорбує піт, знизить свербіж. Крем-тальк надійно захистить шкіру немовляти від подразнюючих факторів, що викликають попрілості та посприяє закінченню запальних процесів. Він не пересушує шкіру.

Крім тальку складу препаратів доповнюють різні інші корисні компоненти та добавки, дбайливо пом'якшують, ніжно живлять, підвищують бар'єрні функції шкіри, сприяють регенерації. Популярні добавки — мед, масло оливи, чайного дерева, ромашка, череда, м'ята.

Батькам треба знати, що не можна відразу користуватися присипкою і кремом, оскільки, відбувається утворення грудочок, які травмують дитячу шкіру. Найкраще чергувати. Для дітей підійдуть виключно спеціальні косметичні препарати, які мають сертифікати якості, строго перевірені та протестовані в відповідальних органах.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ