Головна : Новини

Що таке МРТ з контрастом?

, 21:15
0 2490
мрт с контрастом

Сучасна діагностика володіє багатим інструментарієм методів і прийомів, але найточнішим є магнітно-резонансна томографія (МРТ). З появою в 1973 році цього високотехнологічного інструменту вдалося врятувати багато життів. Він радикально вплинув на діагностику в цілому, бо дав можливість зазирнути всередину людини в деталях, більш точних, ніж давали рентген і КТ. МРТ дозволяє отримувати пошарові зображення органів товщиною в кілька мікронів. Комп'ютер трансформує ці знімки в об'ємну модель. Попередній діагноз диктує область дослідження. Але іноді для більшої діагностичної чутливості лікар рекомендує пройти МРТ з контрастом, що передбачає внутрішньовенне введення парамагнетичних контрастних сполук. У пацієнтів часто виникають питання: «А що таке МРТ з контрастом? І чим вона відрізняється від звичайної МРТ?». Нумо розберімося. А допоможе нам в цьому співробітник центру "Сучасні діагностичні системи": https://mrt.com.ua/mri-with-contrast, в якому безпосередньо можна пройти МРТ з контрастом.

Що таке МРТ з контрастом?

При проведенні МРТ з контрастом пацієнту вводять спеціальний барвник, який дозволяє на знімку краще висвітлити досліджувану область. Особливо це актуально при діагностуванні злоякісних новоутворень, оскільки контраст, осідаючи в клітинах пухлини, дає велику чіткість контурів, розмірів, структури пухлини та її метастазів. Швидкість кровообігу в області дослідження впливає на час розподілу барвника та силу магнітного сигналу.

Контрастна речовина для МРТ: види та властивості

Контрастними агентами можуть бути гідрофільні комплексні сполуки з високою концентрацією катіонів гадолінію. Речовини з групи магніто-фармацевтики відрізняються від тих, що застосовуються в рентгенографії. Вони менш токсичні, ніж контраст, що містить солі йоду та суміші, які використовуються в КТ і флюорографії. Алергія на з'єднання гадолінію у вигляді свербежу в очах і кропив'янки зустрічається вкрай рідко. Якщо реакція і має місце, то вона протікає м'якше та легко виліковується. Поліпшення візуалізації досягається за рахунок того, що гадоліній по кровоносних судинах потрапляє в м'які тканини та там накопичується. Особливість гадолінію полягає в його здатності підсилювати магнітний сигнал при МРТ, що покращує якість знімків. Речовин для контрасту існує багато. Їх умовно ділять на наступні групи:

  • Внутрішньосудинні. Барвник вводиться в вену в повному обсязі. Розрахунок ведеться за формулою 0,2 мг / кг ваги. Це можуть бути речовини на основі оксиду заліза, який володіє суперпарамагнітними властивостями. Сюди ж можна віднести й сполуки марганцю.
  • Болюсні. Барвник вводиться теж внутрішньовенно, але дозовано через крапельницю. Хід томографії та подача пігменту синхронізуються.

За допомогою пероральних агентів сканують органи шлунково-кишкового тракту. Крім з'єднань марганцю і гадолінію, використовують і деякі натуральні продукти, наприклад, чорничний та зелений чай за високий вміст марганцю.

Томографія з барвником коштує дорожче звичайної, але повністю виправдовує більш високу вартість.

Показання для томографії з контрастом

Сьогодні 1/5 частина МРТ проводиться з використанням контрасту. Рішення проводити МРТ з контрастом або без приймає лікар. Цей метод краще в наступних випадках:

  1. злоякісні новоутворення;
  2. підозра на присутність інфекції та запального процесу в організмі;
  3. розсіяний склероз;
  4. менінгеальні патології;
  5. проблеми з хребтом;
  6. аномалії органів травлення;
  7. як продовження дослідження, проведеного без використання барвника.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 3)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ