Головна : Новини

Як сформувалася вода на нашій планеті

, 19:49
0 861

Кількість води на нашій планеті огромале. Юрій Гагарін не дарма називав нашу планету блакитною кулею. Це не дивно, адже приблизно 71% площі землі покритий водою, а середня глибина океанів становить 3,7 км. До слова, примітне схожість, людський організм приблизно настільки ж відсотків складається з води.

Обсяг всіх річок, морів і океанов настільки великий, що якщо представити його стовпом в 1 км завтовшки, то його висота дістала б від Землі до Сонця 9 разів туди і назад. Всі ми знаємо, що там, де немає води, немає життя, особливо без. Але от питання: звідки з'явилася сама вода?

Адже коли Земля сформувалася, вона була просто величезним розплавленним кулею. Це як якщо б з усіх вулканів разом б вихлюпнулася вся лава. До того ж, атмосфера нашої планети перші кілька мільйонів років практично повністю складалася з отруйних газів. Ми знаємо, що вулкани викидають лаву і попіл, тобто фактично вогонь. Однак, як виявилося, вулкани виділяють воду! У вулканічних газах водяна пара ззалишає близько 60%.
Вчені вважають, що молода земля під впливом високих температур, які були в ядрі, розшарувалася на пласти водню і кисню, які вступили в реакцію. Через цю реакції на Землю потім через вулкани почали виходити
водяні пари. Пізніше ці пари сконденсіруетсяалісь, випали дощем і вийшли перші океани. Японські вчені на підтвердження цієї гіпотези виявили у воді так званий “ важкий водень & rdquo ;. Який, як вони вважають, виник при перших хімічних реакціях, що протікають усередині Землі.

Як би переконливо ця теорія не звучала, багато вченіз нею не згодні. Вони вважають, що вода була принесена на землю астероїдами, що містять лід. Коли астероїди згорали в атмосфері землі, вода з них випаровувалася, потім конденсувалась і випадала дощем, наповнюючи океани. Відразу після формування, на землю обрушилися мільярди астероїдів, які принесли нам сюди воду.

Дивно, але єдиного думку вчених з приводу виникнення води немає. Однак більшість з них сходиться на думці, що чистий прісна вода і вода з океанів на землі має як земне так і космічне походження. Встановлено, що
щороку з астероїдами потрапляє на нашу планету близько 1,5 кубічнох кілометрів води. Загалом, вчені ведуть запеклі суперечки з приводу того, в якій пропорції вода прилетіла з космосу і виникла на Землі. На питання, звідки в
космосі вода у вчених теж немає однозначної відповіді.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ