Лишай: причини виникнення та лікування.
Перебуваючи в постійному контакті з природою, навіть у великому місті, людина піддається ризику зараження і розвитку різних захворювань шкіри, які в симптоматиці супроводжуються характерним висипом і наявністю зудять вогнищ на шкірних покривах.
Велику групу таких захворювань об'єднують одним єдиним терміном - лишай. У медичній практиці розрізняють кілька видів лишаю, які вражають людину(Стригучий, оперізуючий, різнокольоровий, червоний, висівкоподібний і т. Д.). Всі вони розрізняються (класифікуються) за такими показниками, як збудник захворювань (його вид і форма), місця локалізації висипу, типологічна характеристика висипання і його властивість до поширення.
Складність цього захворювання в тому, щовоно має досить тривалий період дії, характеризується високим ризиком повторного зараження шкіри, високою ймовірністю і періодичністю загострень. Крім того, не варто списувати фактор психологічної нестійкості у зв'язку з явними косметичними дефектами шкіри. Серед основних фігурантів у списку збудників цього захворювання числяться,як правило, вірусні та грибкові мікроорганізми. А ось механізм зараження, як і його причини, сьогодні достеменно невідомі.
Серед передбачуваних причин можна виділити:
- стрес;
- емоційні та фізичні перегрузки;
- хвороби інфекційної природи;
- зниження рівня імунітету;
- а також, можливо, генетична схильність.
Лікування різних типів позбавляючи
Лікування позбавляючимає починатися з комплексного медичного обстеження, якому успадковують, як правило, різні мазеві процедури. Застосовують ту чи іншу для його купірування і повного лікування. Яку саме мазь потрібно застосовувати залежить від природи захворювання (види збудників), а також типу і характеру протікання захворювання. У цьому випадку займатися замолеченіем не варто ні в якому випадку. оскільки правильну терапію може призначити тільки досвідчений лікар дерматолог.
Для лікування грибкових видів позбавляючи застосовують різні мазевідние протигрибкові засоби. Серед останніх, найбільшою ефективністю і популярністю володіє препарат Клотримазол. Максимальна еффектівность даного препарату спостерігається при лікуванні висівкоподібного типу лишаю, викликаного дріжджовими грибками. Крім нього, широко застосовуються такі мазі, як:
- Мікосептін (при стригучий лишай);
- Мікозорал;
- Кастеллани (Фукорцин);
У разі лікування лишаїв вірусної природи, в хід вступають мазі з яскраво вираженим противірусну дію. Наприклад, при лікуванні лишаю бульбашкового типу широко застосовуються препарати:
- Ацикловір (Зовіракс);
- панавір (гелева форма);
- Віру-Мерс.
Окремо варто виділити такий тип лишаю, як рожевий лишай. Його відносять до інфекційних типам захворювання, але його ступінь заразність набагато більше нижче, навіть у порівнянні з лишаями грибкового походження. Для його ефективного лікування приміняют, як правило:
- бовтанку Цінтол;
- мазі Фторокорт і Лорінден.
Симптоми і лікування кожногпро захворювання - позбавляючи