Які прояви мають важкі пологи
Життя будь середньостатистичної людини можна умовно розділити на кілька періодів. При цьому, перехобудинок від одного періоду до іншого, як правило є яке-небудь кульмінаційна подія, яке докорінно змінює звичний ритм і спосіб життя, світогляду і рівень відповідальності.
Очевидно. що до таких подій можна зарахувати закінчення навчання (а значить, і початок трудового життя), весілля (тобто, початок совместной життя, створення своєї окремої осередку суспільства, як говоритися) і звичайно ж, народження дитини. Це подія напевно є найбільш одухотворяє, радісним, переповненим почуттів. Воно ж повністю змінює звичний, навіть сімейний спосіб життя, оскільки тепер всю свою увагу доводиться приділяти цьому крихітному чоловічкові, якого такдовго чекали в цьому світі. Це звичайно величезна радість, як для батька, так і для матері дитини, але для останньої - це ще й досить серйозне випробування.
Дитина з'являється на світ після дев'яти місяців перебування в утробі, помітно втомленою за цей час і мріє скоріше розродитися матері. Тим не менш, саме роди стають, напевно, найбільшим випробуванням у житті жінки, тому, як пов'язані з вкрай больовими відчуттями (це не важко собі уявити, порівнявши середньостатистичні розміри дитини і вагінального отвори, через яке йому належить пройти).
Перебіг пологів
Як і будь складно структурний процесс, родова діяльність має чітко виражені етапи, яких всього три:
- Розкриття шийки матки . Це поступовий процес, який починається з переймами. Як правило, цей процес займає від 3 до 12 годин і при цьому шийка матки розкривається на 10-12 см, а навколоплідні води виливаються назовні;
- Вигнання плоду . Цей період характеризується потягом - періодичне мимовільне скорочення м'язів діафрагми і черевної стінки, яке сприяє переміщенню плода;
- Післяпологовий період . Супроводжується видаленням з порожнини матки плаценти і оболонок плода.
Тяжкість пологів
Найбільш важливим з усіх трьох періодів є другою, під час якого відбувається безпосереднє народження. Від того, яке положення (предлежаніе) займає плід на момент потуг, яка фізіологія породіллі, її дії під час пологів, а також від професіоналізму лікарів залежить будуть у неї легкі або. Зупинимося в даному випадку на важких пологах, тобто родової діяльності, яка протікає з відхиленнями від існуючих нормативів, а також з вираженими ускладненнями. Тяжкість осложненій безпосередньо впливає на здоров'я породіллі і дитини.
Виділяють наступні прояви важких пологів:
- Кровотечі;
- Асфіксія плоду;
- Родові травми плода;
- Ножне передлежання плода;
- Ненормальна тривалість пологів;
- Застосування акушерських інструментів і т. Д.
Очевидно, що найбільш небезпечним з усіх перерахованих вище станів є ножне або тазове передлежання, оскільки замість голови дитини, першим на світ з'являються нОгі. У такому стані досить високий ризик асфіксії (задухи) плоду і нанесення йому родових травм, що потім позначається на його здоров'ї. Також досить небезпечними і ненормальними вважаються відхилення в часі пологів: занадто затяжні можуть викликати кисневе голодування мозку плода, а надто швидкі - серйозно травмувати його через недостатнюпро розкрилася шийки матки і непідготовлених родових шляхів. Найбільш яскраво вираженими симптомами майбутніх важких пологів є сильні болі в області спини і досить болючі перейми. У таких випадках часто застосовується широкий спектр знеболюючих і стимулюючих пологову діяльність препаратів.
Підсумки
Пологи - це один з найбільш важких етапів в житті будь-якої жінки, яка хоче стати матір'ю. Очевидно, що свій стан і підготовку до пологів необхідно контролювати постійно, тоді і ризик розвитку важкої форми пологів буде зведений до мінімуму. p >