За допомогою чого можна зробити Ваш будинок більш затишним?
Вибір склопакета настільки ж важливий, як і вибір профільної системи, закільки більшою мірою, тепло - і шумоізоляція в приміщенні буде залежати саме від нього. Дуже важливо не розгубитися серед усього розмаїття варіантів, адже склопакети можуть бути не тільки однокамерними і двокамерними, вони можуть мати найрізноманітнішу конфігурацію в залежності від запитів і побажань клієнта. У склопакетах може викорисзоваться різний скло: звичайне, I-скло (енергозберігаюче), триплекс, фактурне, тоноване, дзеркальне, об'ємне (малірування). За кількістю камер, склопакети поділяються на: однокамерні та двокамерні. Давайте ж розглянемо як вибрати склопакет і допоможе нам в цьому Костомаров А. Р. - співробітник компанії "СТИС":.
Чи легко вибратисклопакет?
Здавалося б, досить просто вибрати скло, яке сподобалося, вибрати кількість камер і все. Але в реальній ситуації при виборі склопакета не все так просто, адже навіть звичайне скло може мати різну товщину. У свою чергу дистанційна рамка склопакета може мати різну ширину, більштого, в двокамерному склопакеті можна застосовувати одночасно ще й дистанційні рамки різної ширини. Наприклад, стандартний двокамерний склопакет має конфігурацію 4-10-4-10, це означає, що в ньому використовуються 3 скла товщиною 4 мм, які розділені між собою дистанційними рамками товщиною 10 мм. На практиці можливо також виготовленне двокамерного склопакета зі склом 4, 5 і 6 мм і різними дистанційними рамками. На перший погляд нічого суттєвого, але такий склопакет має підвищену шумоізоляцію, у порівнянні зі звичайним. Вибрати склопакет не так легко, як вибрати серед 2-3 профільних систем.
Що собою являють однокамерні склопакети?
Сучасні однокамерні склопакети представляють собою, по суті, сендвіч з двох стекол, по периметру розділених дистанційною рамкою. Дистанційна рамка, завдяки своїм конструктивним особливостям, виконує також функцію осушення і моментально вбирає вологу, якщо вона з'явиться всередині склопакета. Всі сучасні стеклопакети по периметру герметизировани спеціальної консистенцію, що виключає попадання туди вологи. Основною перевагою таких склопакетів, безумовно, є ціна, вони значно дешевше своїх старших побратимів. Також ці склопакети є легшими, тому можуть бути застосовані при склінні лоджій і балконів, знижуючи навантаження на бАлкі та перекриття будівлі.
Недоліки цих склопакетів:
Недоліком склопакетів цього класу є недостатній рівень шумо-, звуко- і теплоізоляції, в порівнянні з двокамерними склопакетами. Рівень звукоізоляції знаходиться на рівні 20-25 децибел, залежно від товщини скла і дистанційної рамки.
Однокамерний енергозберігаючий склопакет рекомендується використовувати там, де не представляється можливим, або нераціонально встановлювати двокамерний енергозберігаючий склопакет.
Двокамерні склопакети: їх особливості
Двокамерні склопакети, по суті, являются подальшим розвитком однокамерних склопакетів. У таких склопакетах використовуються 3 скла, розділені між собою дистанційною рамкою. Таким чином, утворюються 2 повітряні камери. Технічні характеристики таких склопакетів краще однокамерні, але більшою мірою це стосується шумо- і звукоізоляції, яка може досягати рівня в42 децибел. Для стандартного двокамерного склопакета показник шумо- і звукоізоляції становить 29-31 Дб, що на 5-8 Дб вище показників звичайних однокамерних склопакетів.
Різниця в 3 Дб еквівалентна збільшенню чи зменшенню інтенсивності в 2 рази. Чергування скла 4, 5 і 6 мм в одному склопакеті, з использованіем дистанційних рамок різної ширини, дозволяє досягти рівня ізоляції до 42 Дб. Використання двокамерного енергозберігаючого склопакета, при відносно невисокій разової вартості (особливо в складі готової конструкції), є одним з найефективніших засобів постійної економії витрат на опалення взимку і кондиціонування роківом.
Недоліком цих склопакетів є те, що:
Двокамерні склопакети в півтора рази важче однокамерні, за рахунок третього скла - додаткові 10 кілограм на квадратний метр. Відповідно, зростає і навантаження на фурнітуру, особливо на великих стулках.