Причини псоріазу
Псоріаз - це поширений дерматоз, який характеризується висипаннями на шкірі. При псоріазі одним і єдиним органом, який може пошкодитися є суглоби (псоріатіческій артрит).
Псоріаз є таким же частим захворюванням, як і цукровий діабет. У невеликої частини Європи він зустрічається у 3% населення, у Сполучених Штатах - 1%, Німеччина 1,5%, Данія 2,3%, в Китаї при такому великому населенні всього 0,3%.
В висококваліфікованих клініках, пацієнти становлять 6 -9% із захворюваннями псоріазу. Псоріазможе проявлятися з самого народження і до глибокої старості. У чоловічої статі виникнення цієї хвороби починається в 29 років, а у жінок найчастіше в 27років. До того ж, як жінки, так і чоловіки страждають на псоріаз з однаковою частотою. Псоріаз - захворювання шкіри, де роль виникнення може грати, як спадковість, так і різні фактори окрулишнього середовища. Але останнім часом у патогенезі псоріазу велике і навіть основне значення надається порушення імунної системи. Основні наступні:
Генетична епідеміологія
У хворих цим захворюванням, найчастіше зустрічаються хворі їхні родичі, і ці родичі є з другої лінії. Німцямибуло досліджено, що якщо один з батьків хворий на псоріаз то розвиток самої хвороби у немовляти становить від 14 до 25%, ну а якщо двоє хворих то до 60%. Потрібно зауважити, що існує два ступені розвитку хвороби (ранній і пізній), так само ми можемо зустріти це і при цукровому діабеті. При другому ступені хвороби уражаються тільки нігті і сустави, ця ступінь найчастіше проявляється у 60 років.
Ця хвороба не вважається спадковою, але, як і інші факторіальні хвороби, вона також підпадає під вплив генетичних, а також провокуючих чинників. Провокуючими факторами такої хвороби є зовнішні (екзогенні), а також внутрішні (ендогенні) чинники.
Екзогенні провоцірующие фактори при виникненні псоріазу
Це фізичні: місця укусів комахами, сонячні і рентгенівські промені, механічні пошкодження на шкірі, операційні рубці, потертості, опіки, травми, дермоабразіі, татуювання, вакцинація.
Хімічні фактори: токсичні впливи ліків, а також антіпсоріатічеські, а також дерматити від хімічних речовин.
Запалення шкіри, що призводить до епідермісу: дисгідроз, рожевий лишай, вульгарні вугри, грибкові хвороби шкіри, оперізувальний герпес, піодермія, алергічні дерматити, діагностичні проби для з'ясування якої або алергії на хром, косметику, формалін і нікель.
Ендогенні провокуєтьсяющие фактори при виникненні псоріазу
Це інфекційні захворювання особливо ВІЛ та стрептококова етіологія. Перші висипання починаються після дуже гострого інфекційного захворювання або поганий вакцинації. Велику роль у маленьких дітей на розвиток псоріазу грає - інфекція дихальних верхніх шляхів, а частіше всего це стрептококи групи А і G. ВІЛ зазвичай поєднується з важким псоріазом і такі дві хвороби призводять до смерті.
Також, роль психогенних факторів у розвитку псоріазу має велике значення. Псоріаз погіршує життя пацієнта і коли вони знаходяться в неабиякій стресі через хворобу, то важче піддаються лікуванню. Також поганим фактором при псоріазіє куріння і вживання спиртних напоїв. У чоловіків і жінок, які ведуть не здоровий спосіб життя, псоріаз проявляється частіше і протікає важче.