Головна : Новини

Здоровий спосіб життя

, 10:57
0 1521

Кожен людський організм є частиною цього світу, а значить його існування, функционирование, життєдіяльність повністю інтегровано в систему світобудови. При цьому, вся сукупність взаємин людей між собою і з природою називається способом життя. Очевидно, що дане поняття може мати творчу, деструктивну або проміжну забарвлення, що відповідає в свою чергу, таким більш персоніфікованим поняттям, як зДОРОВ'Я, що не здоровий або альтернативний способи життя. Та чи інша інтонація в цьому питанні, очевидно, визначається за рахунок переваги тих чи інших взаємин, поведінки в тих чи інших ситуаціях. Логічно, що спосіб життя безпосередньо впливає на найважливіше, що є у будь-якої людини - її здоров'я. У зв'язку з цим, поняття "здорового способу життя" (ЗСЖ), більше про який можна дізнатися на ресурсі, стає виключно актуальним, особливо в наш час.

Чому важливо вести ЗСЖ і від чого він залежить?

Інший раз може виникнути в принципі закономірне питання: "чому так хвилюватися з приводу ЗСЖ, адже рівень розвитку сучасного суспільства, зокремаі, медицини, виключно високий? ". Можна вважати, що медицина може вирішити всі виникаючі проблеми і жити в своє задоволення, але це далеко не так. Навіть якщо не брати до уваги наявність невиліковних і важко лікуємо захворювань, статистика нам говорить про те, що від самої медицини наше з вами здоров'я залежить всього   відсотків на 10. В остальном ж на нього впливають екологія (20%), генетика (20%) і найголовніше - спосіб життя (50%). Очевидно, що ЗСЖ є основним компонентом повноцінного здоров'я, яке, в свою чергу, є головною запорукою повноцінного виконання людиною його фізіологічних і соціальних функцій, реалізації ним своїх можливостей, бажань, умінь і т.д.

З чого складається ЗСЖ?

З усього вище сказаного можна зробити логічний умовивід про те, що ЗСЖ - це не одне-два правила або рекомендації, а цілий комплекс, який в ідеалі повинен формуватися з раннього дитинства на психічному , поведінковому, соціальному, фізіологічному і т.п. рівнях. Враховуючи, що доаждий людина має різні здібності та умови для їх реалізації, підходи до їх "оздоравліванія" можуть бути різними, але все ж існує кілька базових компонентів, без яких ЗСЖ неможна вважати повноцінним:

  • формування та прищеплення азів ЗСЖ (здорових звичок, навичок) з раннього дитинства;
  • життя в в безпечній і блаливих для цього середовищі, тобто там, де відсутні прямі загрози здоров'ю і життю людини, як природного, так і техногенного характеру;
  • повна відмова від шкідливих звичок (вживання алкоголю, наркотиків, нікотину і т.д.);
  • додержання принципів здорового харчування (помірне, акцентоване на потреби конкретного человека вживання їжі, уникнення шкідливих продуктів і т.д.);
  • регулярна рухова активність, у тому числі, заняття спортом, профілактичної гімнастикою;
  • дотримання правил особистої та колективної гігієни.

Природно, ЗСЖ неможна було б вважати повністю укомплектованим, якщо до цім правилам не додати душевний спокій, позитивне мислення і настрій.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ