Головна : Новини

Автоматизація аптечної діяльності за допомогою ПО

, 10:00
0 1212

Вже давно в минулому час, коли ПК бл дивиною і замінював друкарську машинку. Але ще не все по достоїнству оцінили можливості, які на сьогоднішній день надають інформаційні технології. У даній статті ми постараємося розкрили тему.

Всі знають, що аптека є не тільки лише установою охорони здоров'я, яка продає людям ліки, а також і комерційним,торгововельної підприємством з необхідністю підтримувати контакти з безліччю постачальників, досить складною структурою звітності, об'язком контролювати різні аспекти медикаментів. Вибір постачальника, виявлення дефектів, формування замовлення, ведення серійного обліку, оприбуткування і передпродажна підготовка товару, управління запасами, отпусдо препаратів споживачам, переміщення ліків в межах перше аптечній мережі — всі ці дії є дуже складним бізнес-процесом. Крім усього іншого, дані процеси відбуваються практично одночасно і дуже тісно взаємопов'язані. ПЗ, яке дає можливість автоматизувати ці процеси, надає аптекам ряд переваг.

Але виникає логічне запитання: яка програма лечше підійде для реалізації проекту автоматизації роботи аптеки? Але перед покупкою такого ПЗ керівник аптеки або мережі аптек повинен відповісти собі на три питання:

  • які бізнес-процеси потрібно автоматизувати?
  • який бюджет автоматизації?
  • які функціональні можливості ПЗ вас цікавлять в 1-у чергу?

Чим чіткіше ви відповісте на ці питання, тим більше шансів на успіх, бо, як всі знають: « Щоб вибрати дорогу по якій доведеться йти, насамперед потрібно знати, куди вам потрібно потрапити & raquo ;.

Вибираючи таке ПЗ, ви можетепіти 2-ма шляхами:

  • замовити індивідуальну розробку;
  • придбати готову програму.

Обидва варіанти мають свої недоліки і переваги.

Купуючи готову програму, ви відразу отримаєте працююче рішення. Але, може так статися, що за своїми функциональним можливостям дана програма не буде повністю відповідати вашим вимогам. Замовляючи ж індивідуальну програму, ви купуєте ПЗ, яке повністю влаштовувати. Але є один мінус: на розробку і налагодження такої програми може піти 6 – 12 місяців. Також, потрібно враховувати необхідність регулярних доробок, а це, у саою очередь, залежність від виконавця і додаткові витрати. Тому, готове ПЗ, найчастіше, дешевше програм виконаних індивідуально.

Також потрібно враховувати що, крім функціональних характеристик програми, досить важливими моментами є її супровід та підтримка. Супровід — це наявність у компанії-постачальника даної программа співробітників, які прибудуть в вашу аптеку « по 1-му покликом » і вирішать питання оперативного характеру. Підтримка — це забезпечення « працездатності » програми протягом багатьох років, наприклад, внесення змін до програми у зв'язку зі зміною законодавства та ін.

Багато начальників, які раньше не стикалися з автоматизацією компанії, дуже часто недооцінюють дані фактори. Як показала практика, автоматизованої компанії не вдається якісно і стабільно працювати без належного обслуговування ПЗ.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ