Чи можна сьогодні здать в пральню постільну білизну?
Якщо у вас не вистачає ні сил, нічасу на ручного прання, то знадобиться пральна машина. Однак якщо з певних причин її у вас немає - можна перевести свої турботи на працівників пральні.
Пральні пункти
У радянський час сфері побутового обслуговування населення приділялася велика увага - всі свої сили громадяни СРСР мали отдавать побудові комунізму, не відволікаючись на домашні клопоти. Для реалізації благородної мети звільнення жінок від прання в кожному обласному центрі були створені великі пральні фабрики, а в кожному житловому кварталі міста працювали приймальні пункти білизни. Пральні фабрики, потужності яких дозволяли обпирати не тільки до 100000 населення, а йвимагають пральних послуг підприємства та установи - лікарні, ресторани та ін., користувалися 50-відсотковими пільгами з оплати енергоносіїв та води. Що, у свою чергу, дозволяло їм обслуговувати населення за мінімальними тарифами - у ті часи випрати кілограм білизни можна було за 20 копійок.
Яка ж ситуація на сьогоднішній день?
Зараз від потужної банно-пральній системи України залишилися тільки спогади - в переважній більшості міст пральні фабрики зникли взагалі. Привели до цього стрімке подорожчання енергоносіїв і поява потужного конкурента - сучасної домашньої пральної машини-автомата. У деяких містах залишилися все ж пункти прийому прання. Приймається постільна білизна та нижня білизна. В процесі прання використовуються тільки якісні миючі засоби, до того ж вода, в якій стирається білизна, попередньо пом'якшується, проходячи через спеціальну установку. Пом'якшення води дозволяє зменшити витрату миючих засобів на 30% і поліпшити якість прання, у тому числі на етапе заключного полоскання білизни. Варто прання (до послуги входить і прасування) - 2,16 гривні за кілограм білизни.
Можна також скористатися й послугами пральні самообслуговування. До ваших послуг тут є кілька пральних машин, центрифуга, та прасувальні машини.
Приватники
Однак найбільшим конкурентом побутових пралень є приватні прачки. Матеріальні проблеми і безробіття жінок призвели до того, що в багатьох будинках з'явилися тітоньки, які, маючи автоматичну пральну машину, почали надавати пральні послуги за прийнятну плату для сусідів по під'їзду. Звичайно, свою діяльність вони особливо не афішуютьзатишок, тому й ніяких податків не платять, що дозволяє їм конкурувати з офіційно працюючими пральнями завдяки меншим, ніж у них « тарифами ».
Деякі прачки пропонують свої послуги і через приватні оголошення в газетах.