Обстеження очей на щілинний лампі
Цей огляд здійснюється наступним чином: пацієнт і лікар сидять один навпроти іншого, а між ними стоїть стіл зі щілинною лампою. Висоту даного інструменту ставлять в центральне положення діапазону, а окуляри підлаштовують безпосередньо під зір оптометриста або офтальмолога і його міжзінична відстань. Висоту приладового столика і підголівника регулюють таким чином, щоб пацієнт відчував себе зручно. Далі світловий промінь лампи направляють безпосередньо на око пацієнта. У тому разі, якщо пацієнт має підвищену чутливість до світла і такий огляд викликає у нього дискомфорт, тоді в його очі закапують медпрепарати для місцевої анестезії.
Пучок світла, який проходить через щілинну діафрагму і в результаті утворює своєрідний світловий зріз оптичних структур очного яблука. Даний оптичний зріз і розглядається офтальмологом безпосередньо через мікроскоп. При всьому цьому у лікар є можливість змінювати інтенсивність, довжину і ширину світлового променя. Змінюючи види освітлення, контрастності і фільтри, під мікроскопом можна виявити найдрібніші зміни в очних тканинах. Щоб можна було краще бачити самі пошкодження, очну рогівку фарбують за допомогою спеціальних барвників: зеленого лиссамина, флюоресцеїну і бенгальського рожевого барвника.
В залежності від виду освітлення є кілька методів биомикроскопического дослідження за допомогою :
- Пряме освітлення дифузним світлом. В даному випадку світловий пучок фокусується безпосередньо на досліджуваному ділянці ока;
- Непряме освітлення. В даному випадку світловий пучок фокусують в безпосередній близькості з досліджуваним ділянкою ока;
- Змінний світ. Це комбінація 2-ух вищезазначених методів;
- Дослідження у відбитому світлі. В даному випадку промені відбиваються від очного дна або райдужної оболонки ока;
- Дослідження в прохідному світлі. В даному випадку фокус світла направляють на непрозорий екран знаходиться позаду очної тканини, що досліджується, а світло, в свою чергу, відбивається від екрана і висвітлює очну тканину.
Висновки
За допомогою цього апарата можна діагностувати помутніння в склоподібному тілі, кришталику і любейшие аномалії на рогівці. А додаткові асферичні лінзи дають можливість робити офтальмоскопія очного дна і діагностувати тонкі зміни судинної оболонки, сітківки і склоподібного тіла. Крім того, сучасна щілинна лампа дає можливість обчислити глибину передньої камери ока, а також товщину і інші параметри рогівки.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.