Проведення клінічних досліджень ліків: Основні різновиди
Клінічні дослідження - це потрібний етап розробки якого-завгодно нового ліки або ж розширення показань до використання вже відомого лікарям лікарського засобу. На стартових етапах розробки ліки проводять мікробіологічні, біологічні, фізичні, хімічні, токсикологічні, фармакологічні, а також інші дослідження на лабораторних тваринах або тканинах (так звані доклінічні дослідження, основна мета яких - це отримання допомогою наукових методик доказів та оцінок безпеки, а також ефективності різних лікарських препаратів.
Але дана різновид досліджень не в силах дати достовірну інформацію про дії досліджуваних препаратів безпосередньо на людину, оскільки організм людини відрізняється від лабораторних тварин як по реакції систем і органів на лікарський препарат, так і за фармакокінетичними характеристиками.
Саме тому також потрібно обов'язково проводити клінічні випробування ліків ще й на людину. До речі, в Україні замовити можна в компанії Фармакси: http://pharmaxi.net/.
Що являє собою клінічне випробування (дослідження) ліки?
Це системне вивчення ліки допомогою його застосування людиною (здоровим добровольцем або пацієнтом) щоб оцінити його ефективність, а також/або безпеку + підтвердження а також/або виявлення його фармакодинамічних, фармакологічних, клінічних властивостей, оцінки розподілу, всмоктування, виведення, метаболізму а також/або взаємодії з іншими ліками.
Види клінічних досліджень:
- Пілотне;
- Рандомізоване;
- Порівняльне (контрольоване);
- Несравнительное (неконтрольоване);
- Паралельне;
- Відкрите;
- Замасковане (сліпе);
- Проспективне;
- Історичний (ретроспективний);
- Одноцентровые;
- Багатоцентрові;
- Міжнародні;
- Когортне;
- Випадок-контроль (схожих випадків).
Останнім часом роль клінічних випробувань ліків зросла в зв'язку з впровадженням принципів доказової медицини безпосередньо в практичну охорону здоров'я.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.