Головна : Новини

Стилі в образотворчому мистецтві: Абстракціонізм і його вигляд

, 00:49
0 1794

Насамперед, абстракціонізм є протистоянням логіки і цивілізації. Взагалі вся історія цивілізації 21 ст. побудована на різних засадах, алгоритмах, формулах, правилах і рівняннях. Але, людям властиве прагнення до гармонії і рівноваги.

У зв'язку з цим на початку століття технічної і наукової революції з'явився стиль образотворчого мистецтва, що не підкорявся традиційним канонам малювання, головною метою якого було дати свободу хаотичного і неусвідомленого, на 1-ий погляд позбавленого здорового глузду, і тим самим дозволяючи людині звільнитися від впливу догматів і норм, а також зберегти власну внутрішню гармонію.

до Речі, картини в стилі абстракціонізм від сучасних художників можна придбати в студії живопису .

Абстракціонізм: Що це таке?

Саме слово "абстракціонізм" (походить від лат. "abstractus", яке перекладається, як абстрагований, віддалений). Це дуже широкий напрямок у мистецтві 20-го століття, яке з'явилося в декількох європейських країнах на початку 1910 року. Для даного виду образотворчого мистецтва характерне застосування суто формальних елементів для воспроизводения реальності, де точне відображення або імітація дійсності не було самоціллю.

Засновниками абстракціонізму були такі художники, як: К. Малевич, В. Кандинський, П. Мондріан, Р. Делоне, Ф. Купка. Їх спосіб малювання був заснований на прагненні до «гармонізації», створенні конкретних геометричних форм і колірних поєднань, щоб викликати у споглядальника всілякі асоціації.

В самому абстракціонізмі виділяють 2-ва чітких напрямки: лірична абстракція, безпосередньо в якій композиція формується з вільно поточних форм (яскравий представник - Кандинський), а також геометрична абстракція, яка заснована головним чином на чітко окреслених конфігураціях (яскраві представники: Мондріан, Малевич). Крім того, в абстракціонізмі також є ще і пару самостійних великих течій:

  • Кубізм;
  • Районизм (Лучізм);
  • Неопластицизм;
  • Орфизм;
  • Супрематизм;
  • Ташизм;
  • Абстрактний експресіонізм.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ