Головна : Новини

Що представляють собою рафтинг-тури?

, 14:13
0 1409

рафтинг-туриЛюбителі активного відпочинку з нетерпінням чекають великої води на річках: адже це час рафтингу або сплаву по порожистій річці на спеціальному бескаркасном надувному судні - рафті. Для України такий вид водного туризму традиційний і має історичні корені: досить згадати подорожі козаків по дніпровських порогах на чайках.

Широка система річок створює потенціал для розвитку цього виду туризму. Найбільш популярні у туристів водників карпатські річки. Найкращий час для рафтингу на Чорному і Білому Черемоші, Черемоші та Пруті - це період повноводдя (квітень - травень), коли, за рахунок талих вод річки наповнюються водою і проходження порогів особливо цікаво. Тому з весняними променями сонця береги річок заселяються туристами, спраглими подолати пороги в бурхливих потоках. До речі, записатись на рафтинг Львів ви можете в центрі рафтингу в м. Сколе.

Вибираємо рафтинг-тур: Що потрібно враховувати?

При виборі рафтинг-туру слід враховувати характер річки, по якій проходить маршрут і ступінь підготовки учасників походу. Ступінь складності перешкод (а значить і маршруту) визначається категорією:

  • Ділянках річки з мінімальними перешкодами присвоюється перша або друга категорії.
  • Маршрут третьої категорії складності вже вимагає певних навичок.
  • Подолання перешкод четвертої і п'ятої категорії можливо після попередньої розвідки, вивчення маршруту та злагодженої роботи команди.
  • Шоста категорія присвоюється майже непрохідним порогам, подолання яких становить небезпеку для життя.

Класичним маршрутом для початківців туристів є відрізок річки з мінімальною складністю на Чорному Черемоші (від с. Берди до с. Дземброня). Рафтинг на порозі Берди доступний туристам без підготовки. Відпрацювавши навички сплаву на цій ділянці учасники туру проходять більш складні пороги Малий і Великий Гуки. Цікаві перешкоди очікують мандрівників на Білому Черемоші. Велику дозу адреналіну можна отримати на складних порогах річки Прут.

Спокійний рафтинг проводиться на рівнинній річці Південний Буг, Мигія. Команда, катаючись на порогах, має можливість милуватися красою навколишніх краєвидів. Дещо складнішою є техніка сплаву на Мигійських порогах. У цьому регіоні туристи не тільки долають перешкоди, але і купаються, засмагають, рибалять, стрибають зі скель у воду. Мигія - улюблене місце для корпоративів на природі.

Великою популярністю в українських туристів користуються маршрути сплавів по річках Грузії: Арагві, Інгурі, Ріоні, Курі, Цхенісцкалі та Хеледулі. Ці маршрути цікаві різної технічною складністю проходження, а також наявністю величезної кількості історичних та архітектурних пам'яток.

Рафт: Що потрібно знати?

Чому для сплаву в рафтинг-турах застосовується саме рафт? У чому його перевага перед іншими судами? Рафт є найбезпечнішим плавучим засобом в мчить з величезною швидкістю водному потоці. Конструктивні особливості рафта дозволяють брати участь в сплаві туристам, які мають невеликий досвід управління судном. Рафт так влаштований, що члени команди надійно фіксуються в ньому ногами.

Рафти бувають різних розмірів і здатні вміщати від 4 до 20 членів екіпажу. До складу команди рафта обов'язково входить інструктор, який виконує функції капітана. Від злагодженості роботи команди залежить успіх проходження маршруту. Тому для учасників туру важливі такі особистісні якості як: взаємовиручка, почуття відповідальності за товариша, вміння швидко реагувати на мінливу ситуацію.

У зв'язку з цим рафтинг-тури стали використовувати як корпоративний командоутворюючий відпочинок, що дозволяє тестувати учасників на психологічну сумісність і лідерські якості. При проведенні рафтингу температурний режим не завжди комфортний. Наприклад, рафтинг на Пруті на початку травня може супроводжуватися нічними заморозками або снігопадами. Температура води в річці навіть в теплу пору невисока, тому що стікає з льодовиків. Тому туристи повинні мати гідрокостюми і спеціальні черевики. Сплав в літню пору спеціального взуття не вимагає.

Незважаючи на те, що рафти - найбезпечніші засоби для сплаву, обов'язковою умовою участі в турі є дотримання техніки безпеки. До сплаву не допускаються особи в нетверезому стані, без рятувальних жилетів і касок. Перед рафтингом обов'язковий інструктаж з техніки безпеки, правил поведінки на воді і прийомам страховки.

Рафтинг - це не тільки спортивний азарт. Це ще й естетичне задоволення від споглядання мальовничих картин навколишньої природи і пізнання нових місць.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ