БАД: в чому користь?
БАД або біологічно активні добавки до їжі - це натуральні (природні), а також тотожні їм біологічно активні речовини, що виходять з мінерального, тваринного або рослинного сировини. У рідкісних випадках вони можуть вироблятися шляхом мікробіологічного або хімічного синтезу. У сучасному світі виробництво харчових добавок ґрунтується на такі науки, як:
- біологія;
- фармакологія;
- дієтологія;
- нутриціологія.
Виробництво БАД це абсолютно нова наука - фармаконутриціологія, яка виникла зовсім недавно в результаті злиття науки про харчування (нутриціології) з фармакологією. В даний час в нашій країні зареєстровано більше 4000 найменувань БАД і їх число постійно збільшується. До речі, якісні БАД ви можете придбати на сайті компанії ООО «ВИТАЛОН»: https://vitalonpharm.ru/.
Ці засоби містять в собі компоненти, що впливають в цілому на організм людини, але при цьому вони не є фармацевтичними препаратами. За рахунок вмісту різних активних добавок користь БАДів полягає в заповненні організму:
- білками;
- жирами;
- мікроелементами;
- амінокислотами;
- харчовими волокнами.
Іншими словами це нутрицевтики. Багато хто порівнює їх з вітамінами, в чому дуже і дуже помиляються. Технологія виробництва добавок відрізняється від технології виготовлення вітамінів, насамперед збереженням натуральності, високим ступенем очищення, відсутністю побічних ефектів. Основним мотивом їх застосування служить наявність в них натуральних продуктів, запозичених з тисячолітнього досвіду народної медицини. Деякі складові добавок виробляються синтетичним шляхом, зберігаючи ідентичність натуральним продуктам.
В чому заключається користь БАД?
Користь БАДів може бути видна в комплексі для схуднення; в нормалізації артеріального тиску; поліпшенні роботи щитовидної залози, а також відновленням гормонального балансу.
БАД здатні надавати позитивний вплив на організм людини за умови дотримання принципів їх застосування:
- Принцип адекватності. Важливо при підборі БАД враховувати характер захворювання, особливості його протікання, наявність ускладнень і інші фактори.
- Принцип оптимальних доз. Вибір виду БАД і його дозування повинен підбирати тільки висококваліфікований фахівець.
- Принцип етапності. Важливо чітко розділяти можливості БАД на різних етапах захворювання.
- Принцип системності та функціональності. Застосування БАД має носити комплексний і функціональний характер. Безсистемний їх прийом може завдати шкоди здоров'ю.
- Принцип комбінування. Важливо комбінувати БАД з їжею на початкових стадіях захворювання, і приймати їх в комплексі з медикаментозними препаратами у випадках прогресування хвороби.