Захворювання: Хронічний панкреатит
Організм людини - це гармонійна сукупність систем і органів, обладающіх тісним взаємозв'язком. При цьому будь-які процеси, що відбуваються в нашому організмі, контролюються за рахунок вироблюваних гормонів. За їх вироблення відповідає ендокринна система, що представляє собою сукупність залоз і лімфоток. Однією з найважливіших складових ендокринної системи є підшлункова залоза. У гормонгенерірующіх острівцях жлези відбувається вироблення найважливіших гормонів - інсуліну, глюкагону, панкреатичного поліпептиду, греліну.
Вони впливають на найважливіші процеси метаболізму (особливо, вуглеводного) в організмі, тому будь-які захворювання, що вражають цю залозу, моментально позначаються на стані та функціонуванні інших систем, осоливо ШКТ. Найбільш поширеним недугою підшлункової залози є панкреатит, особливо в хронічній формі. Головним об'єктом ураження, в даному випадку, є паренхіма залози, яка піддається незворотних змін патологічного характеру (фібрози, утворення каменів у протоках, а іноді і тканинах, тощо.).
Відмінною рисою його фактична непомітність або невідчутність, оскільки більшу частину часу людина не відчуває її, за винятком періодичних загострень. У період так званої ремісії, лікування та профілактика відбувається шляхом дотримання особливої ??дієти. У випадку ж загострення, яке супроводжується різким розвиваютьсяпогіршенням стану організму, швидше за все, буде потрібно госпіталізація в стаціонарне відділення з хірургічним або гастроентерологічного профілю. Лікування зводиться до надання невідкладної медикаментозної допомоги, щоб купірувати больовий синдром і розвиток запалення.