Головна : Новини

Що таке нівелір і для чого він потрібен

, 16:38
0 884

Той факт, що будівельна галузь в нашій країні має досить високі показникиросту, напевно ні в кого не викличе і краплі сумніву. Власний і надійний будинок потрібен кожному, але в чому полягає ця надійність?

На цю тему можна дискутувати досить довго, тим не менш, все починається з побудови фундаменту - бо це основа всього. На ньому стоїть весь будинок і від його надійності і якості завісіт довговічність і надійність всієї споруди. Але зробити гарне по конструкції підставу мало.

Важливо, щоб воно було ідеально рівним, щоб майбутні стіни не розходилися, як у морі кораблі. Це досить актуально, враховуючи не самий рівний рельєф місцевості (такий взагалі знайти досить важко, а то й неможливо).

Але як визначити правильне розташування всіх точок конструкції на великій полщаді і в просторі? Для цього будівельники використовують такий геодезичний прилад, як нівелір. До речі, в Україні придбати якісний оптичний можна в 1-му інтернет-магазині геодезичного обладнання: GEOMARKET .

Власне кажучи, нівелір використовують не тільки в будівництві - саме завдяки йому здійснюється геодезичне моделювання місцевості та складання майбутніх топографічних карт із зазначеними перепадами висот. Саме на вимірюванні перевищення висот і базується його робота, а значить і итОгове результат.

Конструктивно, нівелір складається з оптичної зорової труби (з можливістю збільшення), яка розташована на горизонтальній платформі, що обертається навколо своєї осі на 360 градусів. Кожен нівелір оснащується покажчиком рівня, за яким виставляється його горизонтальне положення (підгонка осуществляется регулюючими гвинтами).

Деякі моделі комплектують спеціальним компенсатором, який автоматично приводить його в нормальне робоче положення.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ