загрузка...
Головна : Новини

Що таке конспект

, 15:45
0 397

З цим терміном стикається всякий вчорашній школяр, тільки що сівшиї за парту ВНЗ. Пов'язаний він в першу чергу з системою підготовки студентів і характером подачі інформації на лекціях. Якщо в школі всі звикли до того, що весь необхідний до освоєння матеріал знаходиться в кожного в підручнику, а на уроці все це докладно розжовується, то потрапляючи в університетську сферу, вся ця халява випаровується на раз. До речі,готові конспекти можна знайти на сайті.

В університеті велика увага приділяється самостійній роботі, отже, як такого поняття особистого підручника не існує: весь матеріал подається на лекціях і може бути заповнений в бібліотеці. Звідси також випливає і відсутність шкільного типу подачі інформації.

На лекціях викладач доносить до студентів інформацію в усному або графічному (на дошці або проекторі) форматі, а студент в цей час повинен не тільки почути, сприйняти інформацію, а й скласти конспект лекції , для того, щоб потім при необхідності можна було освіжити в пам'яті викладений матеріал.

Фактично, конспект є коротким викладом пройденого матеріалу. З поняттям конспекту тісно пов'язане поняття конспектування, тобто методів складання максимально повного і грамотного конспекту. У практиці конспектування виділяють два основних підходи або способу виконання даної роботи:

  • безпосередній . Це послідовна, скорочена (але зі збереженням основної суті матеріалу лекції) запис інформації лекції, у міру того, як вона подається. В умовах лекції, це, фактично, єдино можливий варіант конспектування;
  • опосредственное . Конспектуванняе прочитаного матеріалу, після того, як стає зрозумілим основний сенс викладеного та логічні взаємозв'язки в ньому.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ