Головна : Новини

Як подолати шкідливі превичкі

, 11:23
0 919

Сучасний світ став куди більш відкритим і динамічним, навіть якщо порівнювати в цьому плані суспільства, розділені одним-двумя поколіннями, що для общееволюціонного процесу просто мізерний час. Сучасна людина у великій масі, отримав доступ до передових благ цивілізації, унікальним досягненням науки і техніки, які дозволили зробити наше життя більш різноманітною. Але такий підхід призвів до того, що динаміка значно зросла, адже використовуючи сучаснітехнології, завдання можна вирішувати набагато швидше. Напевно, не варто великого розуму здогадатися, що і той, і інший шлях може призвести до розвитку зовсім не бажаних, згубних наслідків, а саме розвитку різних залежностей. Алкоголізм, наркоманія, куріння вже давно стали бичем сучасного суспільства, що викликає тяжкі фізичні та социальнПерші наслідки.

Схильність

У суспільстві побутує думка, що чомусь аж генетичну схильність до розвитку залежностей мають жителі неблагополучних регіонів, де відсутня перспектива і доступ до благ цивілізації. Цей процес може відбуватися як місцевому рівні (наприклад, в неблагополучному, депресивному і криміногенному районі міста), а може носити і регіональний або глобальний характер (наприклад, проблема алкоголізму в Росії).

Дійсно, не бачачи перспективи в житті, володіючи слабким характером людина може легко опуститися до рівня залежного, але це не є єдино правильним об'єкяснення питання. Величезна кількість досить заможних, благополучних і впливових людей стають алкоголіками, наркоманами, курцями. Трапляється це чи то від постійного психологічного перенапруження, яке необхідно терпіти або знімати, або від вседозволеності, розбещеності, потуранні рідних і близьких.

Залежність - це проблема, яка не визнає фінансових, генетичних, гендерних, інтелектуальних показників і має загальний характер.

Механізм розвитку

З точки зору офіційної науки, будь-яка залежність - це відчуття людиною потреби в певній діяльності. Ті види зависимостей, про які згадується в цій статті, прийнято відносити до хімічного типу адикції, тобто потреби в регулярному надходженні в організм тих чи інших речовин (алкоголю, наркотичних речовин, нікотину і т.п.). Потрапляючи в організм дані речовини викликають звикання і необхідність регулярної дозі, яка поступово зростає.

Поняття будь зі згаданих залежностей нерозривно пов'язане з двома її основними формами - фізичної та психологічної. Перший пов'язаний з реакцією самого організму на прийом речовин, тобто поняттям ломки - різкого погіршення стану при настільки ж різкому відмову від їх прийому. Більш небезпечною є психічна форма залежностіі, оскільки в цьому випадку відключаються психічні бар'єри і людина не в змозі контролювати потяг.

Боротьба з алкоголізмом, наркотиками, курінням

Не варто втішати себе ілюзіями, що можна легко і повністю позбутися залежності самостійно, адже для цього недостатньо лише бажання. РізніЗалежно по різному піддаються лікуванню, якісь легше, а якісь і зовсім неможливо повністю усунути (наприклад, алкоголізм вище другої стадії). Боротьба із залежностями починається з усвідомлення необхідності цього. Щоб Вам надалі доведеться побороти в собі як психічні бар'єри, так і фізичні потреби в наркотичних речовинах. Етпро досить складний, комплексний процес, який включає глибокий самоаналіз, перебудову свого життя, виправлення допущених помилок. Очевидно, що домогтися цього самотужки практично неможливо, крім того, може знадобиться також заменітельной терапія і детоксикація на ранніх етапах процесу.

Підсумки

Устати на цей слизький шлях уявних задоволень легко, а позбутися залежностей надзвичайно складно. Але якщо прийшло розуміння того, що життя зайшло в глухий кут і потрібно щось міняти, то у вас все може вийти.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ