Головна : Новини

Лікування гіпоплазії емалі

, 19:19
0 460

Основним завданням лікаря при лікуванні стоматологічних захворювань є усунення першопричини виникнення болезни. Однак деякі розлади можуть бути приховані від очей і для їх діагностики необхідний комплексний огляд. Наприклад, карієс в ранньому віці може бути наслідком захворювання гіпоплазія зубів, лікування якого необхідно проводити якомога раніше.

Що таке гіпоплазія?

Захворювання « гіпоплазія » викликано патологічними відхиленнями розвитку плоду. Іншими словами — це відхилення у розвитку зубних тканин, як твердих (емаль), так і м'яких (дентин, пульпа). Подібні відхилення можуть викликати негативні фактори під час вагітності. Наприклад порушення обміну речовин — одна з проблем при яких виникає гіпоплазія емалі. Лікування найчастіше зводиться до усунення дефектів і протезування пошкоджених ділянок, але особливо важлива профілактика. При діагностуванні гіпоплазії дитині доведеться відвідувати стоматологів не 1 раз на рік, а раз на 2-4 місяці. Це дозволить не допустити загострення карієсу і запобігтипоява гіпоплазії постійних зубів.

  Хвороба проявляється візуально, так як вражає емаль, однак ступінь тяжкості може бути різна:

  • зміна кольору і поява плям на зубах;
  • недорозвинення емалі і деформація зубів;
  • повне (зуби Турнера) або частічное відсутність емалі.

Важка ступінь хвороби викликає деформацію зубів і може бути вкрай болюча, тоді як легка може не принести особливих незручностей при своєчасній боротьбі з карієсом. Деформації класифікують як:

  • Зуби Гетчинсона.
  • Зуби Фурньє.
  • Зуби Пфлюгера.

Лікування

Як вже говорилося, гіпоплазія емалі зубів насамперед вимагає постійного догляду за порожниною рота, а найефективнішою профілактикою є огляд майбутньої мами у стоматолога. Після народження дитина повинна отримувати всенеобхідні для правильного та повноцінного розвитку мікроелементи, тому варто відповідально підходити до раціону годуючої мами.

  Лікування залежить від форми і складності хвороби. Візуальні дефекти усуваються і пломбуються. Щоб не дати хворобі розвиватися, зуби необхідно захистити від впливу агресивних веществ і шкідливих факторів. Якщо гіпоплазія емалі зубів проявляється в легкій формі, проводять профілактику карієсу і ремінералізуючу терапію. При більш складних проявах проводиться етіотропна терапія, з обов'язковим ортопедичним лікуванням емалі. дозволить повернути гарну посмішку навіть при важких дефектах зубів.

  Дбати про здоров'я дитини треба ще до його появи на світ, тому ніколи не ставитеся до вагітності халатно, це може стати причиною серйозних захворювань Вашої дитини.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ