Головна : Новини

Заміна відсутнього зуба

, 12:41
0 445

Незважаючи на все видиме і показне місцями досконалість людини (в сенсі, його організму) над іншою частиною природи, Він як і раніше є її інтегрованою частиною і має безперервний зв'язок з нею. Це призводить до того, що людина, залежно від генетичних особливостей і способу життя схильна до розвитку різних захворювань, одні з яких завдають видимий дискомфорт, а інші - реальну загрозу життю і здоров'ю. Одним з найбільш поширених типов захворювань людини є захворювання зубів. Це те, з чим у своєму житті стикається абсолютна більшість людей і не раз. Серед усіх зубних захворювань пальму першості утримує безперечно карієс, який призводить до утворення в емалі характерною дірки, яка поступово поширюється на внутрішні шари зуба, приводячи до його руйнуванняю. Якщо запустити карієс настільки, що почнеться серйозне руйнування зуба, то однозначно доведеться зіштовхнути з таким явищем, як біль від поразки нерва, витримати яку, часом, не допомагають навіть таблетки. Вихід з даної ситуації буде один - неминучий візит до стоматолога, як правило, коли вже просто неможливо терпіти, а це в свою чергудосить часто призводить до того, що доводиться хворий зуб видаляти.

Чим загрожує відсутність зубів

Відсутній по тій або іншій причині зуб - явище, можна сказати, не таке вже й рідкісне. Кожен, хто не заглиблюється в корінь питання, може сказати, що відсутність зуба - це чисто косметичний дефект, з которим можна упокорити і жити, особливо, якщо це дальній моляр, якого і не видно толком. Але насправді, відсутній зуб може зіграти злий жарт з людиною, доставивши в далекій перспективі більш серйозні проблеми. Справа в тому, що відсутній зуб порушує природний розподіл зусиль між іншими зубами, що може призвести до дальнейшему послаблення зубного ряду, зменшенню стійкості, появи більш виражених проміжків, за рахунок зміщення суміжних зубів. Це, як втрата бійця в тісних рядах фаланги, яка її повільно руйнує і призводить до втрати боєздатності.

Як замінити відсутній зуб

Замінити відсутній зуб можнаточно також, як і відсутні кінцівки - за допомогою зубного протеза. Це штучний аналог зуба, який покликаний повернути цілісність зубного ряду не тільки з точки зору естетики, а й функціонального призначення. Залежно від конкретного випадку, фізіологічних особливостей, фінансових можливостей, може відбуватися одним з трьохспособів:

  • Незнімний . Це підхід, при якому встановлений зубний протез нерухомо і жорстко фіксується за місцем. Після установки такі види протезів носяться постійно. Фіксація протеза в ротовій порожнині відбувається за рахунок прив'язки до сусідніх зубахза допомогою спеціальних композитних матеріалів (коронки, мостоподібні протези, вініри) або за рахунок установки штучного кореня зуба (імплант);
  • Сумний . Такий підхід виправдовує себе у випадку, якщо на особу значне відсутність зубів. Всі знімні протезиділяться на частково-, умовно і повністю знімні;
  • Комбінований . Це комплексний підхід в стоматологічній ортопедії, при якому підсумковий протез поєднує в собі елементи двох попередніх типів.

Підсумки

Втрата зуба - це не тільки удар по самолюбству, але і реальна перешкода на шляху нормального функціонування зубного ряду. На щастя, сьогодні стоматологія розпорядженні достатньо широким спектром матеріалів і технологій протезування, які здатні відшкодувати втрату і повернути нормальну дієздатність ротової порожнини.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ