Головна : Новини

Дитяча неврологія та нейрохірургія

, 07:35
0 809

Дитяча неврологія включає вивчення, діагностику і лікування захворювань нервової системи у новонароджених, детїй і підлітків на базі комплексу. Нервову систему людини формують дві основні складові - центральна нервова система і периферична нервова система.

Нервова система дитини не тільки контролює роботу всього організму, але і відповідає за формування психіки та інтелекту дитини, її поведінкових характерістік. Порушення в роботі нервової системи дитини можуть сильно вплинути на її подальший розвиток, стати причиною важких фізичних і психічних розладів. З іншого боку, нервова система дитини має високу здатність до швидкого відновлення, особливо в ранньому віці, тому, чим раніше буде виявлено захворювання, тим більш результатівность буде лікування. Сучасна дитяча неврологія знаходиться в невпинному пошуку і впровадженні методів раннього виявлення перинатальних уражень нервової системи.

Невролог або невропатолог, яка різниця?

Насправді, різниці немає. Багато хто задається цим питанням. Справа в тому, що "невролог" - це сучаснийий термін, а "невропатолог" - застарілий. Незважаючи на те, що його прийнято вважати помилковим, останній трапляється у багатьох виданнях. Помилковість терміну "невропатолог" полягає в тому, що лікар невропатолог не лікує патології, якщо вони не є причиною неврологічного розладу. Це і було причиною зміни в 1980 році назви спеціальності"невропатолог" на "невролог".

Дитяча неврологія, як одна з головних галузей педіатрії

Дитяча неврологія є однією з найскладніших галузей педіатрії, і вимагає від невролога глибоких знань не тільки в області неврології та нейрохірургії дитячого віку, але також і в сфері дитячої ортопедії, психологіі, ендокринології та багатьох інших галузей медицини. Тільки такий комплексний багаж знань може забезпечити чітке розуміння механізму розвитку неврологічної патології у дитини і точний підхід до підбору методу лікування захворювання нервової системи та його ускладнень.

Які бувають діагностичні метопріятія?

В залежності від типу захворювання і його складності, можуть бути призначені наступні діагностичні заходи, як:

  1. Рентгенографія черепа (краніографія) і хребта (спондилографія);
  2. Люмбальная пункція (одержання цереброспінальної рідини та її аналіз);
  3. Комп'ютерна томографія (КТ), яка дає можлиність отримати чіткі зображення структур головного і спинного мозку;
  4. Позитронно-емісійна томографія / комп'ютерна томографія (ПЕТ / КТ) - візуалізація патологій нервової системи. Цей метод дозволяє також виявляти злоякісні новоутворення нервової системи ще на етапі їх зародження і багато інших.

Чим повинно бить оснащено дитяче відділення нейрохірургії?

Крім того, кожне відділення дитячої нейрохірургії оснащене й інший передовою технікою, яка дозволяє швидко і ефективно проводити хірургічне лікування захворювань нервової системи. Це та ендоскопічні прилади для точної візуалізації структур мозку, органів і ззасудять, нейрохірургічні мікроскопи максимального збільшення, хірургічний навігатор дигитальной типу і багато іншого. Таке прогресивне технічне забезпечення, кероване висококваліфікованими фахівцями відділення, дає можливість лікувати складні захворювання нервової системи дитини з гарантією максимально позитивного результату.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ