Головна : Новини

Психологи - лікарі людських душ

, 21:47
0 1230

Ми звикли свої проблеми вирішувати самостійно, болямі і тривогами ділитися з друзями чи батьками. Але є люди, покликання яких вислухати і допомогти, зрозуміти і підштовхнути до правильного кроці. Хто ці люди? Про це нам розповість.

- Марія, я часто чую від знайомих, що вони бояться психологів, мовляв, ті вміють « читати » людей і маніпулювати ними. Чи так це? Чи варто психологов боятися?

- Психологія дійсно відкриває людям нашої професії доступ до інформації про поведінку особистості, особливостях психіки, закономірності типу мислення людей, вміння прогнозувати їх реакцію. Але цю інформацію можна по-різному використовувати. Завдання психолога - це не маніпуляція. Суть психологічної роботи полягає в тому, Щоб допомогти людині:

 • розкрити свій потенціал;
 • усвідомити плюси і мінуси власного характеру;
 • зрозуміти суть проблеми;
 • конструктивно вийти зі скрутної ситуації.

Тобто « Етичний кодекс психолога » не дозволяє використовувати свої знання на шкоду людині. Ми - « лікарі людських душ & raquo ;! Тому боятися психологів не варто.

- Відомо, що в Європі, в США похід до психолога - звичайна справа. Не ладиться з чоловіком - до психолога, мучить депересія - туди ж. У Москві ж, думаю, ситуація складніша. Чи звикли наші люди радитися з психологом чи все ж покладаються на одного, маму або власні сили?

- Зараз люди стали більше довіряти професії психолога і розуміти незаперечні вигоди свого звернення до фахівця. Звичайно, виговоритися подрузі, мамі чи іншого близькій людині - це хороший спосіб зняти стресс. Однак часто засмучений людина однобоко може передати свою проблему і отримати такий же дуже суб'єктивний рада. Більш конструктивним може виявитися звертання до фахівця, який допоможе побачити ситуацію цілісно і прийняти більш оптимальне рішення. Але в цьому випадку варто набратися сміливості і бути максимально відвертім насамперед із самим собою, щоб « докопатися » до джерела проблеми, знайти потрібний напрямок розвитку.

- З якими проблемами варто звертатися до психолога?

- Психологи часто працюють або над проблемною ситуацією, з якою людина не може самостійно вийти , або ж над особливостями характеру, які людинахотів би в собі змінити. Також в процесі роботи періодично піднімається тема фізичного здоров'я, часто пов'язана з психологічним станом клієнта. Це той випадок, коли, працюючи над своїми емоціями, клієнт звільняється і від фізичних хвороб, викликаних стресами. Іноді людина сама не може сформулювати, з чим він хотів би попрацювати.Він просто не задоволений собою і якістю свого життя. Тоді психолог допомагає правильно розставити акценти і зрозуміти, що відбувається з людиною, від яких стереотипів поведінки йому слід відмовитися і, навпаки, які нові психологічні уміння слід сформувати, щоб відчувати себе більш гармонійно.

- Восени всі говорять про сезонної депресії. Як же її розпізнати? Які її симптоми? Чи варто обов'язково йти до психолога? Чи все ж можна впоратися з депресією самостійно?

- Іноді дійсно депресія починається в певний період року. Ті, хто регулярно страждають від негативного настрою восени і взимку, знають, що таке сезонна депресія. Симптоми депрессіі можуть бути різними:

 • підвищений апетит, зокрема - надмірна « пристрасть » до їжі, що містить багато вуглеводів;
 • підвищена потреба в сні та відпочинку;
 • дратівливість;
 • почуттятяжкості в руках і ногах.

Вважається, що сезонну депресію може викликати обмежена кількість сонячного світла. Є кілька універсальних рекомендацій, які допоможуть вам самостійно вийти з сезонної депресії. Це:

 • спілкування з друзями;
 • прогулянки на свіжому повітрі;
 • спорт;
 • їжа, багата вітамінами;
 • позитивні враження (цікавий фільм, подорож, приємні покупки, нова зачіска, запис на масаж і т. д.)

Якщолюдина розуміє, що сам не може впоратися зі своїм поганим настроєм і цей стан характеризується значною втратою інтересу до життя, причому турбує людину протягом двох тижнів і більше, тоді варто звернутися за допомогою до психолога.

- Люди , спілкуючись з психологом, переводять свої проблеми на його професійні плечі. Знизавуй, це дуже важко - всіх вислухати, перейнятися проблемою, знайти рішення?

- Часто в професію психолога йдуть люди, які відчувають своє покликання допомагати іншим. Тому, якщо ти займаєшся своєю справою, тобі цікавий сам процес і ти бачиш результати, відчуваєш, що всі зусилля не марні і робота наповнена змістом - це доставляет задоволення і заряджає енергією для нових звершень!

- Етичний кодекс психолога « говорить & raquo ;, що людина цієї професії не має права щось конкретно і прямо радити пацієнтові. Як же тоді психолог допомагає?

- Психолог дійсно « ухиляється » від прямих рад. Перш за все, це робитьсядля того, щоб виховати у клієнта вміння самостійно приймати рішення, якщо він знову опиниться в складній ситуації. Завдання психолога - допомогти людині побачити проблему з різних сторін, зважити всі плюси і мінуси свого рішення і вибрати ту стратегію поведінки, яка максимально наблизить клієнта до бажаної мети.

- Чи допомагає тобіпрофесія в звичайному житті, у відносинах з друзями, колегами, чоловіками?

- Звичайно, чим більше знаєш, вмієш, тим краще. Але психологи теж живі люди зі своїми недоліками, комплексами і страхами, і теж не застраховані від помилок у своєму житті. Просто психологи, мабуть, швидше вміють перетворити помилки на « важливий життєвий досвід » і побачити суть своїх проблем, щоб розвиватися далі. Але, звичайно, як і кожній людині, психологам важлива підтримка і розуміння близьких, друзів, а іноді і психологічна допомога своїх колег. Вміти визнати, що тобі потрібна допомога і не побоятися її отримати - це прояв сили характеру і готовність щось змінювати у своєму житті до кращомуу!

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ