здоровье, артлайф, арт лайф, health, artlife   Мапа сайту Login art life

+38 (067) 6802411 Російський  Український  Англійський     
 Артлайф Україна, Київ
артлайф

Психологи - лікарі людських душ

Грудень 12 2015

Ми звикли свої проблеми вирішувати самостійно, болямі і тривогами ділитися з друзями чи батьками. Але є люди, покликання яких вислухати і допомогти, зрозуміти і підштовхнути до правильного кроці. Хто ці люди? Про це нам розповість.

- Марія, я часто чую від знайомих, що вони бояться психологів, мовляв, ті вміють « читати » людей і маніпулювати ними. Чи так це? Чи варто психологов боятися?

- Психологія дійсно відкриває людям нашої професії доступ до інформації про поведінку особистості, особливостях психіки, закономірності типу мислення людей, вміння прогнозувати їх реакцію. Але цю інформацію можна по-різному використовувати. Завдання психолога - це не маніпуляція. Суть психологічної роботи полягає в тому, Щоб допомогти людині:

 • розкрити свій потенціал;
 • усвідомити плюси і мінуси власного характеру;
 • зрозуміти суть проблеми;
 • конструктивно вийти зі скрутної ситуації.

Тобто « Етичний кодекс психолога » не дозволяє використовувати свої знання на шкоду людині. Ми - « лікарі людських душ & raquo ;! Тому боятися психологів не варто.

- Відомо, що в Європі, в США похід до психолога - звичайна справа. Не ладиться з чоловіком - до психолога, мучить депересія - туди ж. У Москві ж, думаю, ситуація складніша. Чи звикли наші люди радитися з психологом чи все ж покладаються на одного, маму або власні сили?

- Зараз люди стали більше довіряти професії психолога і розуміти незаперечні вигоди свого звернення до фахівця. Звичайно, виговоритися подрузі, мамі чи іншого близькій людині - це хороший спосіб зняти стресс. Однак часто засмучений людина однобоко може передати свою проблему і отримати такий же дуже суб'єктивний рада. Більш конструктивним може виявитися звертання до фахівця, який допоможе побачити ситуацію цілісно і прийняти більш оптимальне рішення. Але в цьому випадку варто набратися сміливості і бути максимально відвертім насамперед із самим собою, щоб « докопатися » до джерела проблеми, знайти потрібний напрямок розвитку.

- З якими проблемами варто звертатися до психолога?

- Психологи часто працюють або над проблемною ситуацією, з якою людина не може самостійно вийти , або ж над особливостями характеру, які людинахотів би в собі змінити. Також в процесі роботи періодично піднімається тема фізичного здоров'я, часто пов'язана з психологічним станом клієнта. Це той випадок, коли, працюючи над своїми емоціями, клієнт звільняється і від фізичних хвороб, викликаних стресами. Іноді людина сама не може сформулювати, з чим він хотів би попрацювати.Він просто не задоволений собою і якістю свого життя. Тоді психолог допомагає правильно розставити акценти і зрозуміти, що відбувається з людиною, від яких стереотипів поведінки йому слід відмовитися і, навпаки, які нові психологічні уміння слід сформувати, щоб відчувати себе більш гармонійно.

- Восени всі говорять про сезонної депресії. Як же її розпізнати? Які її симптоми? Чи варто обов'язково йти до психолога? Чи все ж можна впоратися з депресією самостійно?

- Іноді дійсно депресія починається в певний період року. Ті, хто регулярно страждають від негативного настрою восени і взимку, знають, що таке сезонна депресія. Симптоми депрессіі можуть бути різними:

 • підвищений апетит, зокрема - надмірна « пристрасть » до їжі, що містить багато вуглеводів;
 • підвищена потреба в сні та відпочинку;
 • дратівливість;
 • почуттятяжкості в руках і ногах.

Вважається, що сезонну депресію може викликати обмежена кількість сонячного світла. Є кілька універсальних рекомендацій, які допоможуть вам самостійно вийти з сезонної депресії. Це:

 • спілкування з друзями;
 • прогулянки на свіжому повітрі;
 • спорт;
 • їжа, багата вітамінами;
 • позитивні враження (цікавий фільм, подорож, приємні покупки, нова зачіска, запис на масаж і т. д.)

Якщолюдина розуміє, що сам не може впоратися зі своїм поганим настроєм і цей стан характеризується значною втратою інтересу до життя, причому турбує людину протягом двох тижнів і більше, тоді варто звернутися за допомогою до психолога.

- Люди , спілкуючись з психологом, переводять свої проблеми на його професійні плечі. Знизавуй, це дуже важко - всіх вислухати, перейнятися проблемою, знайти рішення?

- Часто в професію психолога йдуть люди, які відчувають своє покликання допомагати іншим. Тому, якщо ти займаєшся своєю справою, тобі цікавий сам процес і ти бачиш результати, відчуваєш, що всі зусилля не марні і робота наповнена змістом - це доставляет задоволення і заряджає енергією для нових звершень!

- Етичний кодекс психолога « говорить & raquo ;, що людина цієї професії не має права щось конкретно і прямо радити пацієнтові. Як же тоді психолог допомагає?

- Психолог дійсно « ухиляється » від прямих рад. Перш за все, це робитьсядля того, щоб виховати у клієнта вміння самостійно приймати рішення, якщо він знову опиниться в складній ситуації. Завдання психолога - допомогти людині побачити проблему з різних сторін, зважити всі плюси і мінуси свого рішення і вибрати ту стратегію поведінки, яка максимально наблизить клієнта до бажаної мети.

- Чи допомагає тобіпрофесія в звичайному житті, у відносинах з друзями, колегами, чоловіками?

- Звичайно, чим більше знаєш, вмієш, тим краще. Але психологи теж живі люди зі своїми недоліками, комплексами і страхами, і теж не застраховані від помилок у своєму житті. Просто психологи, мабуть, швидше вміють перетворити помилки на « важливий життєвий досвід » і побачити суть своїх проблем, щоб розвиватися далі. Але, звичайно, як і кожній людині, психологам важлива підтримка і розуміння близьких, друзів, а іноді і психологічна допомога своїх колег. Вміти визнати, що тобі потрібна допомога і не побоятися її отримати - це прояв сили характеру і готовність щось змінювати у своєму житті до кращомуу!

← Тимчасова непрацездатність... Симптоми і лікування... 
Переглядів: 274
Автор: Надя Данильченко

Додати коментар
Ваше им'я
Текст
Введіть символи, що на зображенні

МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА

ONLINE КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕВРОЛОГА

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ АРТЛАЙФ

БАД, ВІТАМІНИ, КОСМЕТИКА

ОНЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧ

worldtranslation.org

ONLINE КОНСУЛЬТАЦИЯ НЕВРОЛОГА

продукція артлайф

World translation

   Цей сайт дасть можливість всім хто хоче отримати консультацію фахівця з багаторічним успішним досвідом подолання таких хвороб:
- Міжхребцева грижа диска;
- ДЦП;
- Псоріаз;
- Цукровий діабет;
- Артроз і т. д.
Шульга Микола Володимирович
   Замовлення продуктів Артлайф на території України: БАД: лецитин, котячий кошоть, кальцій; косметика: Probio, Incaps, Functional cosmetics; вітаміни; каши, супи, киселі, цукерки, чай, кава; засоби особистої гігієни: шампунь, бальзам, гель для гоління, зубна паста.
   Професійний переклад з української на англійську мову  текстів різної тематики: медичної, технічної, науково-технічної, юридичної, економічної, літературної; переклад банківської документації , сертифікатів, пісень, медичних препаратів, пісень, віршів, інструкцій по експлуатації, технічної документації, а також локалізація інтернет-ресурсів.

Артлайф - функціональне харчування, вітаміни, БАД, косметика.

© 2011-2019 Artlife company, Inc. All rights reserved.


Є лише один метод зберегти здоров'я - їсти те, чого не хочеться, пити те, що не любиш, і робити те, що не подобається.

Марк Твен