Головна : Новини

Лікування грижі у новонароджених: хірург або знахарка?

, 13:07
0 375

Пупкова грижа є однією з найпопулярніших хірургічних захворювань у пацієнтів дитячого віку, і її діагностують практично у кожної дитини 5, а серед недоношених дітей - у кожного 3. При народженні дитини у місці проходження пуповини залишається дефект, який з часом самостійно поступово зникає: судини пуповини зазвичай закриваються, а ділянка пупкового кільця затягується і покривається рубцевою тканиною. Однак слід знати, що це місце є одним з слабких на передній черевній стінці малюка. При крику, плачу, здутті животика у немовляти збільшується тиск в животі, що сприяє виникненню дефекту передньої черевної стінки, що згодом часто призводить до утворення пупкової грижі.

Що таке пупкова грижа?

Пупкова грижа - це випинання округлої або овальної форми безпосередньо в області пупка, яке, коли дитина спокійна, майже зникає, а при напрузі малюка збільшується в розмірі - від горошини до великої сливи. На дотик дуже схоже на якийсь повітряну кульку і при натисненні легко "ховається "всередину з характерним звуком, що нагадує булькіт, шкіра над ним зазвичай залишається незмінною.

Або кожне випинання над передньою стінкою живота є грижі?

Іноді пупок у новонародженого виступає над поверхнею самого живота, таке випинання зовсім не слід плутати саме з пупковою грижею, це так зване «ослаблене» пупкове кільце, з яким необхідно стежити, адже воно є можливим місцем утворення грижі.

Якщо ви підозрюєте пупкову грижу у дитини, то чим швидше зверніться до дитячого хірурга. Лікар підтвердить або розвіє ваші здогадки, підбере потрібний лікування, спостерігати за пупковою грижею і тоді визначить, чи необхідна дитині операція.

чи Можна побороти пупкову грижу нехірургічним методом? Якщо оперувати, то в якому віці це краще робити?

Якщо ви виявили у дитини пупкову грижу, не йдіть до «бабок» або знахарів, а спочатку покажіть її дитячого хірурга. Дієвим методом при діагностованій пупкової грижі є хірургічний. При операції часто використовується , яка служить захистом проти рецидивів даної хвороби.

Якщо ускладнення після проведення операції?

Що ж стосується ускладнень після проведення операції, то в залежності від статевої приналежності дітей, ні, має місце сам факт можливого ускладнення: утиск грижового вмісту (кишківник, сальник), при якому за рахунок тиску саме в грижових воротах зазвичай відбувається порушення кровопостачання органів, які потрапили в грижовий мішок, з вірогідним їх некрозом (відмиранням), що призводить до незворотних наслідків.

Слід пам'ятати, що наявність нелікованою пупкової грижі у дівчаток в майбутньому може ускладнити перебігу вагітності, внаслідок збільшення грижі у розмірах і відповідно високого ризику защемлення, що може вимагати термінового хірургічного втручання.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ