здоровье, артлайф, арт лайф, health, artlife   Мапа сайту Login art life

+38 (067) 6802411 Російський  Український  Англійський     
 Артлайф Україна, Київ
артлайф

Колір як показник якості лляної сировини

Березень 09 2014

Колір є важливим технологічним показнием якості лляної сировини: соломи, трести і волокна. Згідно показника кольору можна характеризувати зборі, спосіб обробки, наявність уражень і спосіб приготування сировини.

Існують різні методи визначення кольору лляної сировини, до яких можна віднести органолептичний (сенсорний) та інструментальний. Сьогодні колір визначається, іспользуя органолептичний метод, порівнюючи отримані зразки з еталонними зразками, або застосовуючи спектрофотометрический і фотоелектричний методи які можна віднести як до експрес, так і до інструментальних методів. Органолептичний або сенсорний метод в результаті дає номер групи кольору до якого відноситься дослідний зразок, а спектрофотометріческого і фотоелектричний методи визначають координати кольору в форматі колориметрических системи XYZ, яка була прийнята Міжнародною комісією з освітлення (МКО) в 1931 р

Використовуючи органолептичний метод швидко визначати показник кольору, хоча точність такого визначення залежить від кваліфікації експертів, але знаючи номер групикольори можна легко уявити колір дослідного зразка, а знаючи координати кольору в форматі ХУ7, визначені спектрофотометрическим або фотоелектричним методами, колір уявити важко.

На сьогоднішній існують різні підходи до визначення показника кольору, тому пошук нових удосконалених шляхів застосування електронно - обчислюваьних систем або сучасної радіоелектроніки є актуальним завданням для визначення якості лляної сировини.

Аналіз результатів наукових досліджень і патентних джерел свідчить, що з проблемами визначення показника кольору стикаються фахівці різних галузей виробництва і сфер обслуговування: в стоматології для подбора кольору зубних протезів, в автомобільному виробництві для вибору компонентів фарби при їх змішуванні, в текстильній промисловості показники кольору враховуються оцінки якості сировини, волокна або готової продукції, у харчовій промисловості - при оцінці якості харчової продукції, у хімічній - для визначення фізико - хімічних властивостей вещества, в медицині - наприклад, при проведенні аналізу крові, в криміналістиці, будівництві та інших галузях. Були спроби вчених визначити зв'язок між кольором льняного волокна і його фізико - механічними характеристиками.

Цілі статті. Мета дослідження полягає у визначенні більш ефективного способу представлення результатів, полученних при аналізі показників кольору лляної сировини.

Офтальмологи використовують спеціальні. А саме світлове випромінювання, потрапляючи в око людини, створює відчуття кольору певної яскравості, тону і насиченості. Ці три параметри визначають колір випромінювання. У колірних вимірах для визначення кольору використовується інший набір параметрів: колипра ці трьох опорних випромінювань - червоного, зеленого і синього, що порівнюють цей колір. Виходячи з цього можна побачити, що колір є тривимірною величиною.

У текстильній промисловості вимірювання кольору пофарбованих матеріалів або сировини здійснюється органолептичними, спектрофотометрическим і фотоелектричним методами.

Спектрофотометричний або фотоелектричний методи передбачають використання спектроколоріметра типу « Радуга- 1 » і компаратора кольору ЕКК і КК. Ці прилади розрізняються як по точності вимірювання, так і чутливістю до малих колірних відмінностей.

Прилади « Радуга- 1 » і компаратор кольору ЕКК і ККоднаково оцінюють характер зміни колірних характеристик стандартних зразків льоноволокна, що входять до різних груп за кольором, але з різною відтворюваність.

З двох вище зазначених приладів, компаратор КК забезпечує кращу відтворюрюваність результатів при менших витратах часу, ніж компаратор ЕКК . Це пояснюється конструктивнимі особливостями компаратора КК, який, на відміну від компаратора ЕКК, має великі за розміром вимірювальні діафрагми і вбудовану мікро - ЕОМ, яка усредняет ряд послідовних вимірювань.

Принцип дії компаратора кольору КК полягає у вимірюванні світлових потоків від двох порівнюваних зразків, що надходять по черзі на один фотоприймач. Енергія світлових потоків за допомогою фотоприймача перетворюється в електричні сигнали, які після попереднього посилення і перетворення - в дискретний вигляд, обробляються мікро - ЕОМ. В результаті вимірювання на цифрове табло подаються значення координат кольору.

Відомо, що природне забарвлення волокна льону та другїх луб'яних волокон дуже різне. Волокна льону можуть мати сріблясто - сірий, тютюновий, зелений і жовтий колір. Колір безпосередньо не відноситься до прядильних властивостей волокна, але при оцінці йому віддають перевагу. За органолептичної оцінки перевагу віддають світло- сірим і сірим волокнам, нижче оцінюють волокно темне, зелене і жовте.

Об'єкясняется це встановленим зв'язком між кольором волокна і змістом інкрустуючих речовин, характеризується ступенем його одеревіння: чим світліше волокно, тим нижче вміст лігніну та інших інкрустуючих речовин, тобто волокно буде гнучке і міцне.

При біленні лляної пряжі і тканин волокна різних кольорів поводяться по - різномуму: світлі волокна вибілюються швидше, а для темних необхідна велика тривалість і велика концентрація розчинів, надалі негативно впливає на міцність пряжі.

Особливо шкідлива строкатість волокна за кольором: при відбілюванні волокна різного кольору та відтінку вибілюються неоднаково і пряжа в цьому випадку виходить строкатою.

← Гіпертонічна хвороба її... Яке майбутнє професії... 
Автор: admin

Додати коментар
Ваше им'я
Текст
Введіть символи, що на зображенні

МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА

ONLINE КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕВРОЛОГА

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ АРТЛАЙФ

БАД, ВІТАМІНИ, КОСМЕТИКА

ОНЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧ

worldtranslation.org

ONLINE КОНСУЛЬТАЦИЯ НЕВРОЛОГА

продукція артлайф

World translation

   Цей сайт дасть можливість всім хто хоче отримати консультацію фахівця з багаторічним успішним досвідом подолання таких хвороб:
- Міжхребцева грижа диска;
- ДЦП;
- Псоріаз;
- Цукровий діабет;
- Артроз і т. д.
Шульга Микола Володимирович
   Замовлення продуктів Артлайф на території України: БАД: лецитин, котячий кошоть, кальцій; косметика: Probio, Incaps, Functional cosmetics; вітаміни; каши, супи, киселі, цукерки, чай, кава; засоби особистої гігієни: шампунь, бальзам, гель для гоління, зубна паста.
   Професійний переклад з української на англійську мову  текстів різної тематики: медичної, технічної, науково-технічної, юридичної, економічної, літературної; переклад банківської документації , сертифікатів, пісень, медичних препаратів, пісень, віршів, інструкцій по експлуатації, технічної документації, а також локалізація інтернет-ресурсів.

Артлайф - функціональне харчування, вітаміни, БАД, косметика.

© 2011-2019 Artlife company, Inc. All rights reserved.


Є лише один метод зберегти здоров'я - їсти те, чого не хочеться, пити те, що не любиш, і робити те, що не подобається.

Марк Твен