Головна : Новини

Що собою являє ендометріоз яєчників

, 23:00
0 264

Ендометріозом називають розташування тканини, схожої по своїй будові на ендометрій (тканина слизової оболонки матки), в будь-якому місці за межами безпосередньо слизової матки. Яєчники є найчастішою локалізацією ендометріозу. Його розвиток в яєчниках, найчастіше, приводить до появи ендометріоїдних кіст (порожнин в яєчнику, заповнених зміненої кров'ю). Більш детально читайте на сайті: .

Як себе проявляє ендометріоз яєчників?

Насамперед, ендометріоїдні кісти - це фактор безпліддя, адже ці новоутворення порушують функцію яєчників. Активний прогресуючий ендометріоз яєчників через деякий час може стати причиною значного виснаження фолікулярного апарату, що, в свою чергу, знижує шанси завагітніти в природному циклі.

Крім того, эндометриодные кісти часто поєднуються з спайковим процесом та іншими формами ендометріозу. Характерні для зовнішнього ендометріозу спайки, веде до зміни взаємовідносин органів, створюючи тим самим механічне перешкоду на шляху просування яйцеклітин. Об'ємне утворення в яєчнику може проявлятися дискомфортом внизу живота і больовим синдромом під час сексу.

Яким чином лікують ендометріоз яєчників?

Маючи эндометриодную кісту жінці буде дуже важко завагітніти, правда якщо вийде, то кіста може зменшуватися, але також може і збільшитися - і тут краще все-таки не ризикувати, щоб у майбутньому її не довелося видаляти при вагітності. А ось після лапароскопічної операції, коли вам вдасться завагітніти, сама вагітність буде кращим ліками, щоб ендометріоз більше не з'являвся!

На сьогоднішній день основний спосіб діагностики даного захворювання, крім традиційного огляду у гінеколога - це УЗД органів малого тазу.

В залежності від клінічної картини можливого діагнозу і певних цілей, які потрібно досягти в лікуванні, лікуючий лікар складає план обстеження індивідуально.

Сьогодні загальноприйнято на 1-му етапі лікування проводити лапароскопію. А для профілактики рецидивів після операції застосовують гормональну терапію.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ