Головна : Новини

Що таке ендометріоз і чим він небезпечний

, 21:26
0 1079

Всього п'ятдесят років тому про ендометріоз ще не знали зовсім нічого, а сьогодні саме цей діагноз часто ставлять на прийомі у гінеколога.

Ендометрій є одним з 3-х шарів матки, а саме - внутрішнім і, як кажуть гінекологи, активним. Ендометрій потрібен для того, щоб створити найбільш сприятливі умови для прикріплення заплідненої яйцеклітини в матці. У тому разі, якщо цього не сталося, то приблизно через 14 днів він відторгається і у жінки починається менструація. Але час від часу трапляється й таке, що з током крові тканини ендометрію потрапляють у маткові труби, а вже через них – в маткові труби, кишечник, очеревину, матку, яєчники і т. д., де вони приживаються. Більш детально про причини ендометріозу читайте на сайті: .

Такі міні-менструації в слідстві призводять до збільшення відповідного органу і до запалення в оточуючих тканинах, викликаючи ниючі або тягнучі болі, що можуть віддавати в піхву, в області прямої кишки або крижів. При даному захворюванні часто бувають хворобливі:

  • статевий акт;
  • сечовипускання;
  • дефекація.

У ендометріозу також є ще 1-на особливість - його дуже складно діагностувати. Часто буває, коли на ранніх стадіях цього захворювання його приймають за запальну хворобу, наприклад, запалення придатків. Правда досвідчений гінеколог буде дуже ретельно збирати анамнез та проводити огляд. Крім того, обстеження може включати в себе УЗД, а також дослідження гормонального статусу пацієнтки.

Найбільш грізним симптомом ендометріозу є безпліддя. Щоб уникнути його, потрібно чим швидше звернутися до лікаря.

Іноді хворий на ендометріоз пацієнтці рекомендують хірургічне лікування, яке на сьогоднішній день роблять щадними методами, за допомогою лапароскопії, що, у свою чергу, в майбутньому дає можливість жінці завагітніти.

На превеликий жаль, зараз вилікувати цю хворобу неможливо, але ви можете підтримувати її в стані ремісії довгі довгі роки. Останні медичні дослідження показали, що дане захворювання не перероджується в рак ніколи, тому важливо 2 рази на рік відвідувати гінеколога і виконувати призначення лікаря.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ