Головна : Новини

Субклінічний гіпотиреоз: що він собою являє?

, 12:10
0 225

Іноді гіпотиреоз може проявлятися досить специфічним чином, він є не клінічно виражений, а субклінічним (іншими словами це означає те, що симптоми цього захворювання незначно виражені). В даному випадку концентрація гормону ТТГ, 1-го з гормонів щитовидної залози є підвищена, а інших (Т3, Т4) гормонів знаходиться в нормальному стані або ж цей показник знижений.

лікарі зустрічають значно частіше, ніж той, який має добре виражені симптоми. Субклінічний гіпотиреоз у дітей насправді зустрічається рідше, а в деяких випадках він може бути і вродженим.

Головні причини субклінічного гіпотиреозу

Причини субклінічного гіпотиреозу – це:

  • Аутоімунний тиреоиди;
  • Лікування препаратами, які мають у своєму складі радіоактивний йод;
  • Резекція щитовидної залози.

В даних випадках людських організм починає відчуває дефіцит гормону Т4, який дуже важливий для нормальної роботи обмінних процесів.

Симптоми субклінічного гіпотиреозу

Симптоми такого захворювання, як субклінічний гіпотиреоз дуже часто відсутні або ж їх виявляють лише після повного та ретельного лабораторного дослідження крові на кількість гормонів. Але від чверті і майже до половини людей з цим захворюванням відчувають деякі характерні симптоми. Мова йде про те, що:

  •     Погіршується пам'ять і увагу.
  •     Присутній розлад настрою, доходити майже до депресивного стану.
  •     Порушується менструальна функція.

Для того, щоб встановити правильний діагноз треба, в першу чергу, визначити який присутній рівень гормонів ТТГ і Т4, а також провести діагностику, тому що саме вона може уточнити головні причини. До речі, виявити причини виникнення субклиническиого первинного гіпотиреозу можна і за допомогою УЗД. В залежності від того, які будуть показання призначають і сцинтиграфію щитовидної залози.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ