Головна : Новини

Грижі диска L5-S1 - основний ворог людського хребта

, 11:02
0 308

Якщо розглядати сама назва "L5 S1", буква "L" (lumbar) означає поперековий відділ хребта, а буква "S" (sacrum) - крижовий відділ хребта. Цифри 5 і 1 - порядковий номер хребців. З вищесказаного робимо висновок, що грижа диска розташована безпосередньо між 1-м хребцем в крижах і 5-им у попереку відповідно. не можна ні в якому разі відкладати, тому якщо у вас діагностували це захворювання - діяти треба негайно.

В переважній більшості випадків саме поперековий відділ хребта стає місцем появи міжхребцевої грижі і головною причиною цього є max навантаження на поперек. Саме на поперек припадає центр ваги і весь вагу людини (він розташований на 2-ва пальці нижче пупка). Крім великих навантажень, в даному відділі хребет має дуже велику амплітуду рухів.

Найчастіше розвивається саме грижа диска l5 s1, оскільки в даних міжхребцевих дисках зосереджена max навантаження (в результаті вони майже ніколи не «відпочивають»). Вони постійно навантажені - навіть, коли людина лежить.

Причини утворення міжхребцевої грижі L5-S1

Грижі міжхребцевих дисків на рівні l5 s1 (в попереково-крижовому відділі хребта) спостерігаються практично в 50% випадків. Міжхребцева грижа саме в даній локації з'являється через дуже великий осьового навантаження. Як результат, може підвищитися внутрішньодисковий тиск або ж пошкодитися фіброзне кільце міжхребцевого диска.

передня Поздовжня зв'язка поперекового відділу хребта, яка перешкоджає зрушень і зміцнює фіброзне кільце, укріплена трохи краще ніж задня зв'язка, яка наближаючись до рівня s1 стоншується, з-за цього і з'являються міжхребетні грижі.

Взагалі є безліч причин виникнення гриж міжхребцевих дисків, але, найчастіше, вони з'являються внаслідок остеохондрозу. Як результат, через руйнування втрачається вода, а потім і амортизуючі властивості пульпозного ядра диска. В кінцевому підсумку, фіброзне кільце недоотримує необхідної кількості живильних речовин і з-за цього його структура руйнується.

Оскільки навантаження безпосередньо на сам хребта не стає меншою, а пульпозне ядро втратило свої амортизуючі властивості, то з'являється тиск на стінки фіброзного кільця, яке призводить до утворення протрузії. Якщо на даному етапі не приділити захворювання належної уваги, то через деякий час відбудеться розрив фіброзного кільця і утворюється грижа.

Порушення обміну речовин також може бути причиною поява даного захворювання. Грижа з'являється з того, що міжхребетні диски не мають своєї мережі кровоносних судин. Як результат, всі потрібні поживні речовини вони отримують з допомогою дифузії з сусідніх тканин. А коли немає необхідних навантажень, то дифузія в достатній кількості просто не відбувається і в результаті диск «голодує».

Нерегулярне харчування, сигарети і кава погіршують кровообіг, оскільки не дозволяють крові насичуватися киснем, а це, в свою чергу, позбавляє хребет життєво важливих елементів.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ