Головна : Новини

Що собою являє мікоплазмоз?

, 11:15
0 296

Мікоплазмозом називають хронічну інфекцію, часто вражаючу сечостатеву систему людини. Викликають дану інфекцію мікоплазми (найдрібніші бактерії, що живуть в організмі тварин, людини і на рослинах). В організмі людини, у свою чергу, може мешкати 16 різновидів мікоплазм, з яких 6-ть різновидів живуть на слизових оболонках сечових шляхів, а також статевих органів; інші 10-ть різновидів – у глотці, а також у роті.

Різновиди мікоплазм

6-ть різновидів мікоплазм, які живуть на слизових оболонках сечових шляхів, а також статевих органів людини:

  • Ureaplasma urealyticum. Вони є причиною появи уреаплазмозу;
  • Mycoplasma penetrans, Mycoplasma spermatophilum, а також Mycoplasma primatum. На даний момент вивчені мало, саме тому являють поки тільки науковий інтерес;
  • Mycoplasma hominis, а також Mycoplasma genitalium. Вони були детально вивчені і саме цим микоплазмам і присвячена ця стаття. Тому далі під мікоплазмами ми будемо мати на увазі суто ці 2-ва виду.

Відразу ж хочемо застерегти, що мікоплазми - це умовно-патогенні мікроби, що можуть викликати цілий ряд захворювань, але також їх найчастіше фіксують і у здорових людей.

Як можна заразитися?

Інфікування мікоплазмами відбувається або під час пологів, безпосередньо від матері (при цьому дівчатка заражаються частіше, ніж хлопчики), або при статевих контактах у дорослих людей. Побутове зараження дуже малоймовірно.

Основні форми мікоплазмозу:

  • Бактеріальний вагіноз;
  • Уретрит у чоловіків;
  • Запальні захворювання придатків і матки;
  • Пієлонефрит.

Діагностика мікоплазмозу

Лікуванням і діагностикою мікоплазмозу займаються такі лікарі, як:

  • гінеколог;
  • венеролог;
  • уролог.

Щоб виявити мікоплазми застосовують полімеразну ланцюгову реакцію (ПЛР) і посів.

Також, в нашій країні широко застосовуються ПІФ (пряма імунофлюоресценція) та ІФА (імуноферментний аналіз), але вони характеризуються низькою точністю (приблизно від 50 до 70 відсотків).

Виявлення антитіл до микоплазмам володіє обмеженим значенням діагностики мікоплазмозу.

Як потрібно лікувати мікоплазмоз?

Виявлення Mycoplasma genitalium, а також Mycoplasma hominis не є прямим показанням до терапії мікоплазмозу.

На сьогоднішній день підхід до лікування цієї хвороби повинен бути таким: при виявленні хвороб, збудниками яких є мікоплазми (пієлонефрит, бактеріальний вагіноз, уретрит, запальні хвороби придатків і матки), лікар не повинен забувати про можливу їх ролі. До речі, детально прочитати про те, чи можна на сайті doktorru.ru.

Також потрібно відзначити і те, що збудниками вищезазначених хвороб є не стільки і не тільки мікоплазми, а також ще й величезна кількість інших мікроорганізмів. А самі мікоплазми стають причиною даних хвороб лише в окремих випадках.

Дуже важливо!

Лікуватися від мікоплазмозу треба одночасно 2-розум партнерам, інакше відбудеться повторне зараження.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ