Головна : Новини

Як купити будинок за мат капітал?

, 12:21
0 369

Сім'ї, які отримали право на сімейний (материнський) капітал, часто приймають рішення застосовувати його на придбання будинку, щоб жити далеко від міста сприятливих з екологічної точки зору умовах. Але купити який завгодно (на держкошти) не вийде. Наприклад, станом на 2017 р. в числі недоступних раніше знаходиться купівля дачного будинку.

Так, якщо людина прийняла рішення купити будинок за сімейний капітал, тоді він повинен знати, що обраний ним будинок повинен обов'язково бути придатним для житла, причому на постійній основі, тобто бути житловим будинком відповідно до всіх документів і мати систему опалення. А призначенням землі, на якій стоїть цей будинок, має бути індивідуальне житлове будівництво (не дачне будівництво).

Методи застосування мат капіталу на купівлю будинку

Треба сказати, що купити будинок за сімейний капітал можна лише шляхом укладення договору купівлі-продажу безпосередньо з його попереднім господарем.

Безліч сімей виявляють бажання придбати будинок на сімейний капітал безпосередньо в іпотеку, правда подібна можливість майже відсутня через те, що банки віддають перевагу виключно квартирах. Саме тому взяти іпотеку на придбання будинку з дерева у вас, швидше за все, не вийде. Але ви можете піти іншим шляхом - знайти дешевий будинок в якій-небудь селі. Придбання будинку під сімейний капітал також можлива з залученням особистих коштів конкретної сім'ї.

Які потрібні документи?

Якщо людина прийняла рішення витратити сімейний капітал на купівлю будинку для своєї родини, тоді йому потрібно буде зібрати пакет таких документів та подати його на розгляд в місцеве відділення Пенсійного фонду:

  • Копію договору купівлі-продажу житла;
  • Копію свідоцтва про право власності на житло особи, що отримало сертифікат на сімейний капітал, або ж її (його) дружина;
  • Нотаріально засвідчене зобов'язання (у письмовому вигляді) оформити купується будинок у загальну власність всіх без винятку членів сім'ї протягом 6-ти місяців після перерахування Пенсійним фондом у повному обсязі грошей мат капіталу безпосередньо продавцю будинку;
  • Довідку продавця жив. площі про залишок несплаченої суми безпосередньо з договором купівлі-продажу будинку.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ