Головна : Новини

Що потрібно знати про вітамін D3?

, 19:34
0 2954
вітамін д3

Сонячний вітамін Д впливає буквально на всі органи людини. Захищає щитовидку і зміцнює імунну систему. Бере участь в розмноженні клітин і синтезі багатьох гормонів. У першій половині XX століття біохімік з Америки отримав патент на опромінення ультрафіолетом молока та інших продуктів харчування. Робилося це заради того, щоб збагатити продуті харчування «сонячним» вітаміном, що запобігає рахіту. Йшлося про холекальциферол (D3) - з'єднання, яке синтезується під дією ультрафіолету та надходить в організм разом з їжею. До речі, ви можете придбати вже синтесований холекальциферол, придбавши в аптеці препарат Д3Макс 2000.

У яких продуктах міститься вітамін D3?

Харчові джерела холекальциферола:

 • лосось;
 • жирна риба;
 • вершкове масло;
 • сир;
 • яєчний жовток;
 • ікра;
 • лисички;
 • дріжджі;
 • печінку;
 • м'ясо;
 • кукурудзяна олія і так далі.

Отримати дозу вітаміну D3 можна отримати безпосередньо з сонця. У холекальциферола є свій провітамін (7-дегідрохолестерина), який утворюється в шкірі під впливом сонця. При нагріванні він перетворюється в холекальциферол і надходить у кров і печінку.

Похмура погода скорочує утворення провітаміну D3 більше ніж наполовину (60 %). Вітамін D3 також виробляється і в солярії, але часте опромінення загрожує онкологією.

Найважливішу роль в регулюванні імунітету грає вітамін D. Якщо вітаміну D недостатньо, знижується здатність організму ефективно реагувати на негативний вплив зовнішнього середовища. В результаті ми стаємо особливо схильними до простудних захворювань та грипу. Підтримати імунітет можна за допомогою прийому вітаміну D, потреба в якому складно заповнити через продукти харчування і солнце.

Навіщо потрібен вітамін D3?

Перш за все холекальциферол відповідає за обмін кальцію та фосфору в організмі, а також попереджає розвиток рахіту. Вітамін D3 допомагає міцніти та рости дитячим кісткам і скелету. Також регулює стабільний тонус м'язів, роботу міокарда та впливає на згортання крові.

Лікарі часто його рекомендують жінкам під час менопаузи — для профілактики остеопорозу і «згладжування» гормональних порушень. Під час вагітності вітамін D3 відповідає за формування кісткового скелета. Ще холекальциферол призначають при лікуванні гіпокальцимічної тетанії, остеомаляції, захворюваннях кісток і спазмофілії.

Аналогічні функції в організмі виконує й інший представник групи вітамінів D - ергокальциферол (D2). Правда, він не синтезується під дією ультрафіолету, а надходить в організм разом з рослинною їжею. І до того ж D2 погано засвоюється в організмі.

Добова норма вітаміну D3

Дозування вітаміну D3 залежить від віку людини. Так, немовляті до року досить 500 МО. Якщо діти народилися передчасно або у них є кісткові патології, то добову норму можна подвоїти або потроїти в залежності від стану.

Дітям від одного року до повноліття, а також дорослим рекомендується споживати приблизно 600 МО вітаміну D3. Стільки ж потрібно вагітним жінкам. Люди похилого віку від 71 року потребують не менше ніж у 800 МО холекальциферолу на добу.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
4 (голосів: 4)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ