Головна : Новини

Історія виникнення таксі

, 20:05
0 322

Таке слово як «таксі» відбувається саме від унікального французького слова «таксо», яке зараз позначає засіб, що використовується для перевезення пасажирів і різних вантажів і оплату їх проїзду. До речі, ви можете замовити за дуже низькими цінами.

Перші кінні таксі:

Історія самого таксі бере своє безпосереднє початок у Франції, ще з 18 століття, саме там, у непростий час з'явилися унікальні кінні екіпажі, які тоді стали називатися ні як інакше як "фіакри”.  Назвали їх на честь свого покровителя садівників – а саме святого Фіакра, так як заїжджий двір з цими непростими екіпажами знаходився біля його красивою каплиці. Вважається, що тоді вони стали першими в світі громадськими та комфортними екіпажами. А вже в кінці 19 століття великий технічний прогрес швидко витіснив екіпажі з такими кіньми.

На простих фіакрах встановили хороший бензиновий двигун, міцні важелі для управління і вже після винаходу унікальної установки простих лічильників (таксометрів), такі екіпажі стали найпопулярнішими серед всього населення, так як тоді легко можна було розрахувати всі свої витрати на дорогу.

Перші автомобільні таксі:

перші автомобілі, які були призначені для послуг такого таксі, стала виробляти невелика компанія «Renault», кузов таких машин їм нагадував «фіакр», а шофер сидів завжди окремо від усіх пасажирів у відкритій передній частині своєї машини, там він займався тільки якісним управлінням таксі. Ну, а сам пасажир перебував саме в закритій частині такої машини і був надійно захищений від будь-якої негоди. Таксі добре виділялися серед всіх інших машин міста саме своїм яскравим і незвичайним кольором.

Виникнення таксі в Росії та інших країнах світу

Вже 1907 році у величезній Росії один її шофер, повісив на свій автомобіль плакат ”Візник, такса за ваш проїзд по вашому угодою”. Також одночасно у великій Англії на всіх Лондонських вулицях з'явилися самі унікальні перші екіпажі-таксі. Цей рік і зараз вважають днем народження комфортабельного таксі.

У 1917 році, після великої революції кількість таких таксі в Москві дуже різко знизилося, і таксистів майже також швидко винищили як клас, і лише через 7 років у 1924 році Моссовет закупив 200 нових на той час автомобілів – це таксі тієї ж марки «Renault» і, звичайно ж, «Fiat». І вже 1925 рік випустив перші 16 якісних автомобілів марки «Renault» на вулиці Москви. Таких як приватних таксі в той час просто не було, всі вони тоді належали і керувалися саме державою, а величезна конкуренція була відсутня. Це призводило до дуже поганої якості обслуговування всіх без винятку пасажирів, і замовити таксі було набагато складніше, їх тоді не вистачало.

Всі таксомоторні перевезення тоді були дуже прибуткові для уряду великої Москви, тому саме уряд прагнув швидко усунути ці непрості недоліки. У той час в Москві стали з'являтися перші легкові автомобілі під назвою «ГАЗ», кількість таксі набагато збільшилася.

через кілька років, а точніше 1948 році на всіх машинах-таксі була красиво розміщена шахова унікальна смуга і яскравий зелений світловий, зроблено це для швидкого відмінності таксі від всіх інших автомобілів на вулицях.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ