Головна : Новини

Основні завдання та цілі загальної фізичної підготовки (ЗФП)

, 00:27
0 275

ЗФП називається система занять фіз. вправами, що спрямована безпосередньо на розвиток таких фізичних якостей, як спритність, витривалість, сила, швидкість, гнучкість, при чому, в гармонійному їх поєднанні. В основі ЗФП може бути окремий комплекс вправ або вид спорту, наприклад: плавання, біг, гімнастика, аеробіка, бодібілдинг, єдиноборства, різні рухливі ігри. Головне тут уникнути вузької спеціалізації, а також гіпертрофованого розвитку лише 1-го фізичної якості на шкоду і за рахунок інших. До речі, в Москві СК "САЛЮТ": salutgeraklion.ru.

Загальна фізична підготовка: основні завдання

  • Здоров'я. В 1-шу чергу, ЗФП необхідна для зміцнення здоров'я. При розвитку фіз. якостей зміни відбуваються безпосередньо на молекулярному рівні, змінюючи при цьому біохімічні і фізіологічні процеси. В результаті тренувань підвищується імунітет, а також зростає опірність нашого організму до різних несприятливих факторів. Крім того, загальна фізична підготовка стримує процеси старіння в організмі;
  • Загальне фіз. розвиток. Загальна фізична підготовка - це не спорт, щоправда ні у 1-му виді спорту без ЗФП обійтися не можна. ЗФП забезпечує гармонійний і всебічний фіз. розвиток людини, а також готує базу для спец. фізпідготовки в певному виді спорту, трудовий або військової діяльності.

Рівень ЗФП оцінюють за такими тестів або показників:

  • Витривалість (біг на 3 км);
  • Швидкість (біг на 100 м);
  • Силова підготовка (прес, підтягування).

Спецпідготовка

Навіть найвищий рівень ЗФП далеко не завжди достатній. Іноді (особисті потреби, певний вид спорту, професійна праця) потребують підвищеному рівні спец. фізпідготовки. 1-ним людям потрібно підвищений розвиток витривалості, 2-му - сили, 3-м - гнучкості.

Цілі ЗФП:

  • Загальне підвищення рівня фізичних можливостей людського організму;
  • Розвиток спеціальних і всебічних фіз. якостей;
  • Розвиток потрібних рухових навичок і вмінь.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ